Galeristide meistrikursus 2016 alustab

Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus (EKKAK)

 

21. september – 2. oktoober 2016

 

 

Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse (EKKAK) eestvedamisel tänavu sügisel kolmandat korda toimuv galeristide meistrikursus on mõeldud nii praktiseerivatele kui ka alles alustavatele galeristidele eesmärgiga pakkuda neile professionaalset galeriinduse ja kultuurikorralduse alast koolitust.

 

EKKAK korraldatud galeristide meistrikursus annab kursusel osalejatele mitmekülgsed teadmised rahvusvahelist kunstimaailmast ja selle dünaamikast oma ala rahvusvahelistelt ekspertidelt. Galeristide meistrikursusel käsitlevate teemade hulka kuuluvad: globaalne kunstiturg ja selles osalejad (Alessia Zorloni, IULM); kunstnike esindava kommertsgalerii jätkusuutlik töömudel (Sol Pochat, HILO Galeria); kunstiajakirjandus ja -perioodika ning kirjutamine sotsiaalmeedia kanalitele (Andrew M. Goldstein, Artspace, Phaidon); näitusekorralduse ja kureerimise kaasaegsed suundumused (Fatos Üstek, vabakutseline kuraator, fig2).

 

8-päevane intensiivne galeriinduse alane kursus on avatud nii magistritaseme üliõpilastele, kellel on huvi kaasaegse kunsti vastu või kes on varasemalt kaasaegse kunsti väljal töötanud, kui ka praktiseerivatele galeristidele, kunstivahendajatele, kultuurikorraldajatele, ja kunstnikele.

 

Galeristide meistrikursuse töökeeleks on inglise keel.

 

Kolmele kursuse läbinule avaneb võimalus osaleda arenduskeskuse galeriipraktikal välisgaleriides 2017. aastal.

 

Sol Pochat, Alessia Zorloni, Fatos Üstek, Andrew Goldstein

Sol Pochat, Alessia Zorloni, Fatos Üstek, Andrew Goldstein

 

Sol Pochat

Galerii esindatus alustavatele kunstnikele HILO Galeria näitel

21. september 14:00 – 18:00

22. september 14:00 – 18:00

 

HILO Galeria on 2015. aastal Buenos Aireses, Argentiinas, asutatud galerii, mis keskendub koha- ja kontekstispetsiifilistele kunsti- ja kuratoriaalsetele praktikatele. Kursus käsitleb kommertsgaleriina toimiva HILO Galeria tegevuse näitel seda, kuidas saab noori, alustavaid kunstnike esindav galerii olla jätkusuutlik.

 

Alessia Zorloni

Sissejuhatus rahvusvahelisse kunstiturgu

23. september 14:00 – 18:00

24. september 14:00 – 18:00

 

Nagu enamik ärisektoreid tänapäeval on ka kunstiturg osa globaalsest majanduskeskkonnast, mis on dünaamiline ja käitub samas tihti näiliselt irratsionaalselt. Kursus annab ülevaatliku pildi pidevalt muutuvast rahvusvahelisest kunstiturust ja selle erinevatest osalejatest

 

Fatos Üstek

Sissejuhatus kureerimispraktikatesse

29. september 14:00 – 18:00

30. september 14:30 – 18:30

 

Kursus võtab vaatluse alla kuraatoripraktika ja selle tähtsuse ja tähenduse tänapäeva kunstiökoloogias. Andes ülevaate paljususest, mis kaasaegseid kuratoriaalseid praktikaid mõjutavad, keskendub kursus erinevatele modaalsustele, mida kuraator kunstiteosega suhestumisel ja selle publikule nähtavaks tegemisel kasutada saab.

 

Andrew Goldstein

Kuidas kirjutada kunstist (nii, et kirjutatut ka loetaks)

1. oktoober 15:00 – 19:00

2. oktoober 13:00 – 17:00

 

Alates poleemikutest ja sõjajärgsest kunstiperioodikast ning kunstiajakirja October esiletõusust kuni tänapäeval laialt levinud TMZ-sarnaste kunsti kajastavate veebiväljaanneteni, arutab diskussiooni vormis toimuv kurus seda, kuidas kunstist kirjutamine on viimase seitsmekümne aasta jooksul radikaalselt muutunud.

 

 

Taotlusvorm galeristide meistrikursusele registreerimiseks on allalaetav siin. Registreerimine on avatud kuni 12. septembrini.

 

Asukoht: Eesti Kunstiakadeemia, Kunstiteaduse ja visuaalkultuuri instituut

 

8-päevase kogu meistrikursuse maksumus on €200 ja ühe lektori kursuse maksumus on €75.

 

 

Õppejõud

 

Sol Pochat on Buenos Aireses, Argentiinas elav kunstnik ja kuraator. Ta on kaasaegset kunsti vahendava galerii HILO asutaja. Sol on lõpetanud New Yorgis asuva maineka School of Visual Arts (SVA) bakalaureuseõppe vabade kunstide erialal, pärast mida asus ta tööle Bogotas, Kolumbias asuvasse erakogusse, arendades samal ajal edasi ka enda praktikat kunstnikuna. Mõni aasta hiljem tuli Sol tagasi Argentiinasse, kus ta töötas kunstnikelt teoseid telliva organisatsiooni ConectArte heaks. Alates galerii HILO avamisest 2015. aastal on Sol aidanud kunstnikel luua mitmeid koha- ja konteksti-spetsiifilisi teoseid, jätkates samal ajal kunstnikuna enda praktika edasi arendamist.

 

Alessia Zorloni on Milaanos, Itaalias asuva ülikooli IULM professor, kes on spetsialiseerunud kultuurimajandusele ja rahvusvahelisele kunstiturule. Samuti töötab ta teadurina rahvusvahelises korporatsioonis The Boston Consulting Group. Varasemalt on ta töötanud muuseumipraktikaid uuriva teadurina Viini Kunstihoones, Tate Modern kunstimuuseumis ning Guggenheimi ja Smithsoniani fondides. Alessial on doktorikraad kommunikatsioonimajanduses IULMi ülikoolist ning magistrikraad kunstimajanduses Londoni linnaülikoolist. Ta on avaldanud hulgaliselt teadusartikleid ning tema raamat The Economics of Contemporary Art on tõlgitud nii itaalia kui ka hiina keelde. Alessia viimane, samuti kirjatus Springeri poolt välja antud raamat, Art Wealth Management keskendub kaasaegset kunsti koguvatele erakogujatele.

 

Fatoş Üstek, pärit Istanbulist, on Londonis elav vabakutseline kuraator ja kirjanik. Ta on Suurbritannia rahvusliku kunstifondi Art Fund kuraatorina koostanud fig-2 programmi Londoni Kaasaegse Kunsti Instituudi (ICA) projektiruumis, kus 2015. aastal toimus 50 nädala jooksul 50 näitust ning toimetab praegu projektiga kaasnenud publikatsiooni. 2014. aastal oli Üstek Lõuna-Koreas toimuva Kwangju biennaali (kunstiline juht Jessica Morgan), üks kaaskuraatoreid. Üstek on rahvusvahelise muuseumiühingu AICA Türgi sektsiooni liige ning teeb pidevalt kaastööd rahvusvahelistele kunstiajakirjadele ja näitusekataloogidele. Ta on kureerinud viievaatuselise ooperi An Opera in Five Acts Londonis asuvale David Robertsi nimelisele kunstifondile DRAF; näitustetriloogia Now Exapanded, Kunstfabrik, Berliin; TENT, Rotterdam; ja DRAF, London; ning mitmeid näitusi nii Euroopas, Kaug-Idas kui ka Edela-Aasias Türgis.

 

Andrew M. Goldstein on kaasaegsele kunstile ja selle kogumisele liigipääsu tagava digitaalplatvormi Artspace peatoimetaja. Goldstein liitus platvormiga 2012. aastal, olles ligi 10 aastat teinud ajakirjanikuna kaastööd nii kriminaal-, poliitika-, muusika- kui ka popkultuuri vallas mitmetele mõjukatele väljaannetele nagu näiteks The New York Times, Spin ja Rolling Stone. Samuti on ta kajastanud kunstivaldkonda, sealhulgas ajakirjadele Portfolio, Modern Painters ja New York Observer. Enne digitaalplatvormiga Artspace liitumist töötas Andrew vastutava toimetajana veebiväljaandele Artinfo, mille külastatavust õnnestus tal kahe aasta jooksul peaaegu neljakordistada, tehes sellest kõige loetuma veebipõhise kunstiväljaande.

 

 

Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus

 

Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus (EKKAK) on mittetulunduslik organisatsioon, mille peamiseks eesmärgiks on Eesti kaasaegse kunsti rahvusvahelise nähtavuse suurendamine ning Eesti kaasaegse kunsti välja toetamine ja arendamine. Oma partnerinstitutsioone ühendava organisatsioonina on EKKAK eesmärgiks rahvusvaheliste partnerlussuhete loomine kaasaegse kunsti väljal.

 

 

Toetajad

 

EKKAK poolt korraldatav galeristide meistrikursus viiakse läbi Eesti Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse, Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondi, Eesti Vabariigi Kultuuriministeeriumi ja St. Olav hotelli toetusel.

 

 

Korraldaja

 

ecadc_logo 

 

Partnerid

 

eaa_logo

 

talking galleries_logo

 

 

 

Lisainfo:

Kadri Laas

kadri@ecadc.ee

56698720