Algab ISCP residentuuriprogrammi konkurss kunstnikele

EKKAK kuulutab välja konkursi kunstnikele osalemaks 2-kuulises ISCP residentuuriprogrammis Brooklynis New Yorgis. EKKAK katab avaliku konkursi tulemusel välja valitud residendi lennu-, majutus- ja osalised elamiskulud.

 

ISCP on üks tunnustatumaid mittetulunduslikke kaasaegse kunsti institutsioone, mis pakub residentuuriprogramme karjääri alustavatele ja juba tunnustatud kunstnikele ning kuraatoritele. ISCP pakub oma residentidele isikliku, 24-tunnise juurdepääsuga stuudiopinna, regulaarsed stuudiokülastused residentuuriprogrammi külaliskriitikutelt, ühiskülastused muuseumitesse, galeriidesse ja teistesse kultuuriinistitutsioonidesse ning osalemisvõimaluse ISCP avalike loengute programmis. Samuti on residendid oodatud osalema nii ISCP näituse- kui osalusprojektide programmis.

 

ISCP-EKKAK residentuur toimub ajavahemikus 1. oktoober – 30. november 2018.

 

Kandideerimiseks palume hiljemalt 9. märtsiks 2018 esitada aadressil iscp@ecadc.ee järgmised materjalid:

 

– vabas vormis avaldus, mis kirjeldab, kuidas ISCP-EKKAK residentuuriprogramm aitaks kaasa selles osaleva kunstniku praktika edasisele arengule

– viimase 3 aasta näituseprojektide dokumentatsioon (pdf kuni 10 visuaaliga või link portfooliole);

– elulookirjeldus (koos kahe soovitaja kontaktandmetega).

 

Kõik ISCP residentuuriprogrammi konkursil osalemiseks vajalikud materjalid palume esitada inglise keeles. Avaldusi hindab EKKAK poolt nimetatud rahvusvaheline žürii.

 

ISCP-EKKAK residentuuriprogrammi toetavad Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus ja Eesti Kultuuriministeerium.

 

Anu Vahtra 2017. aastal ISCP-EKKAK residentuuris. Foto: Kadri Laas