Algab konkurss ISCP-EKKAK residentuuriprogrammi New Yorgis

EKKAK kuulutab välja konkursi kunstnikele osalemaks 2-kuulises ISCP residentuuriprogrammis Brooklynis New Yorgis. EKKAK koostöös Eesti Kultuuriministeeriumiga katab avaliku konkursi tulemusel välja valitud residendi lennu-, stuudio-, majutus- ja osalised elamiskulud.

 

ISCP on üks hinnatumaid mittetulunduslikke kaasaegse kunsti institutsioone, mis pakub residentuuriprogramme karjääri algusjärgus ja juba tunnustatud kunstnikele ning kuraatoritele. ISCP pakub oma residentidele isikliku, 24-tunnise juurdepääsuga stuudiopinna, regulaarseid stuudiokülastusi külaliskriitikutelt ja -kuraatoritelt, ühiskülastusi muuseumitesse, galeriidesse ja teistesse kultuuriinstitutsioonidesse ning osalemisvõimalust ISCP avalikes loengutes. Samuti on residendid oodatud oma praktikat tutvustama iga-aastase ISCP Avatud Stuudio programmi raames.

 

New York on üks tihedama kunstieluga metropole maailmas. Sadade rahvusvaheliselt tuntud muuseumide, galeriide ning kunstiinstitutsioonide ja -kogudega tutvumine on kunstiprofessionaalile asendamatu kogemus.

 

ISCP-EKKAK residentuur toimub ajavahemikus 1. oktoober – 30. november 2020.

 

Kandideerimiseks palume hiljemalt 15. märtsiks 2020 esitada aadressil iscp@ecadc.ee järgmised materjalid:

– vabas vormis põhjalik avaldus, mis kirjeldab, kuidas ISCP-EKKAK residentuuriprogramm ja 2-kuuline töötamine New Yorgis aitaks kaasa selles osaleva kunstniku praktika edasisele arengule (maht 2-3 lehekülge);

– viimase 3 aasta näituseprojektide dokumentatsioon (PDF kuni 10 visuaaliga või link portfooliole);

– elulookirjeldus (koos kahe soovitaja kontaktandmetega).

 

Kõik ISCP residentuuriprogrammi konkursil osalemiseks vajalikud materjalid palume esitada inglise keeles. Avaldusi hindab EKKAKi poolt nimetatud rahvusvaheline žürii.

 

ISCP-EKKAK residentuuriprogramm toimub alates 2015. aastast ning seni on New Yorgis end täiendanud Marge Monko, Rael Artel, Anu Vahtra, Paul Kuimet ja Laura Põld.

 

ISCP-EKKAK residentuuriprogrammi toetavad Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus ja Eesti Kultuuriministeerium.

 

 

ISCP-EKKAK programmi 2019. aasta resident Laura Põld. Foto: Lukas Eggerth