Algas kandideerimine Foto Tallinn kunstimessile

Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus toetab tänavu septembris 11. korda toimuvat Eesti ainsat kunstimessti Foto Tallinn. Kandideerimine messile on avatud ning osalema on oodatud nii Eesti kui ka rahvusvahelised fotokunstnikud, kunstnike kollektiivid, galeriid ja projektiruumid. Foto Tallinn 2024 toimub 6.-8. septembrini Kai kunstikeskuses

 

Taotlemise info ja kandideerimisankeedi leiab Foto Tallinna kodulehelt

 

Messile kandideerimise tähtaeg on 28. aprill 2024. 

 

Tänavu 11. korda toimuv Eesti ainus kunstimess Foto Tallinn pakub professionaalsetele fotokunstnikele koostöö-, kohtumis- ja aruteluplatvormi ning võimalust tutvustada oma loomingut mitmekülgsele publikule. Kunstihuvilised saavad messil tavapärasest näituseformaadist erinevas keskkonnas ülevaate kõige uuemast kaasaegsest fotokunstist. 

 

Messil toimuvad kohtumised kunstnikega, paneeldiskussioonid, loengud-seminarid, raamatuesitlused ning viiakse läbi messituure ja kureeritud ringkäike. Samuti saab Foto Tallinnal lähemalt tutvuda kaasaegse (foto-)kunsti ostmise ja kogumise võimalustega.

 

Viimati toimus Foto Tallinn 2021. aastal, mil esitleti 27 väljapanekut kohalikelt ja rahvusvahelistelt osalejatelt. Kokku sai messil näha 37 kunstniku loomingut 13 riigist üle maailma. 

 

Kunstimessi osalejad valib avaliku konkursi tulemusena välja rahvusvaheline žürii, mille tööd juhib Foto Tallinn 2024 kuraator Isabella van Marle: “Mul on väga hea meel pärast edukat 2021. aasta messi taas asuda tööle Foto Tallinna kuraatorina. Ootan põnevusega võimalust esitleda Tallinnas eripalgeliste rahvusvaheliste kunstnike teoseid, mis käsitlevad olulisi ühiskondlikke teemasid. Minu jaoks on Foto Tallinn eriline, kuna pakub Baltikumi regioonis galeriidele, projektiruumidele ja kunstnikele platvormi, kus tutvustada fotograafia piire parimas mõttes kompavat loomingut.”
 

Foto Tallinn 2024 kaaskorraldajad on Foto Tallinn, Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus, Kai Kunstikeskus ja Fotokunstnike Ühendus. Messi toetavad Artproof, Eesti Kultuurkapital, Tallinna Kultuuri- ja Spordiamet ja kaasrahastab Euroopa Liit.

 

Kunstimess Foto Tallinn (2021) näitusevaade. Foto: Rait Tuulas