Alustab kunstibusside programm Narva ja Tallinnasse

Narva kunstiresidentuur (NART) ja Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus (EKKAK)  kutsuvad osa võtma kahe linna vahelisest kunstibusside programmist. Kunstituuride eesmärgiks on külastada kunstinäitusi, kohtuda kunstnikega ja tutvuda giidi juhendamisel põnevate kultuuriasutustega. Laupäevased kunstibussid sõidavad  Tallinna ja Narva vahel mõlemas suunas – nii pealinnast piirilinna kui piirilinnast pealinna. Reisid Narvast Tallinnasse toimuvad 15. aprillil ja 3. juunil ning tuurid Tallinnast Narva 22. aprillil ja 10. juunil. Kõikidel päevadel väljub buss hommikul kell 10 ja jõuab tagasi õhtul kell 22. Päeva ajakavasse on arvestatud ka kohvi- ja söögipausid. 

 

Narva kunstibuss viib külastajad Narva kunstiresidentuuri NART näituste ja kunstnikega tutvuma, Narva Muuseumi kunstigaleriisse, Kreenholmi tehasesse ja Narva Veneetsiasse tuurile. Tallinnas külastatakse lisaks mitmete kunstnike stuudiotele ka näitusi Kai kunstikeskuses, Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis (EKKM), Tallinna Kunstihoone Lasnamäe Paviljonis ja ARSi kunstilinnakus.

Tallinna tuurile ootame külastajaid Narvast ja Narva kunstibuss on suunatud tallinlastele. Vahepealsetes peatustes ei ole võimalik bussiga liituda.


Kunstibussi pileti saab soetada Fientast ja selle hinnaks on 10€. Pilet sisaldab bussisõitu, näitusepileteid, giidituure ja kohtumisi kunstnikega. Lõuna eest tasub osaleja ise. Igas kunstibussis on 18 kohta.

 

Projekti toetab Eesti Kultuurkapital.