Eesti noored kunstiprofessionaalid omandavad kogemusi välispraktikal

Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus (EKKAK) toetab kolme noore kunstiteadlase välispraktikat. Neljandat korda toimuv praktikaprogramm pakub võimalust omandada teadmisi ekspertide juhendamisel Helsingis ja Amsterdamis.

 

Kolm noort kunstiprofessionaali läbivad 2-kuulise intensiivse praktika rahvusvaheliste kaasaegse kunsti organisatsioonide juures. Arvestades koroonakriisi mõju rahvusvahelisele kunstielule on kaks tänavust praktikakohta valitud lähiregioonist. Grete Remmel alustas augusti alguses praktikat galeriis Helsinki Contemporary. 2012. aastast tegutsev kaasaegse kunsti galerii esindab valikut alustavaid ja juba aktiivselt tegutsevaid kunstnikke, tutvustades neid nii Soome turul kui ka rahvusvaheliselt. Grete Tiigiste siirdub septembri alguses praktikale Helsingis asuvasse Soome Arhitektuurimuuseumisse, mis on üks maailma vanimaid arhitektuurile spetsialiseerunud muuseume, tutvustades põhjanaabrite rikast ja rahvusvaheliselt silmapaistvat arhitektuuriajalugu. Lisaks praktikatele lähiregioonis saab Laura Elisabeth Konsand programmi raames võimaluse pikendada oma juba kestvat praktikat Manifesta biennaali tiimis, mille peakontor asub Amsterdamis. Manifesta on alates 1994. aastast Euroopas nomaadlikuna tegutsev kaasaegse kunsti biennaal, mis toimub tänavu Marseille’s 28. augustist 29. novembrini.

 

Kõik praktikandid osalesid 2018. aasta sügisel EKKAKi korraldatud Galeristide meistrikursusel. Praktika käigus omandatud töökogemused on kaasaegse kunsti väljal universaalsed ning neid saab kasutada kunsti eksponeerimise, esindamise ja kunstiprojektide korraldusega seotud ametite juures. Parimaks toeks alustavatele professionaalidele on kunstimaailma tuntud nimede soovitused. Varasemate praktikakohtade ja praktikantidega saab tutvuda EKKAKi kodulehel.

 

Rahvusvahelist praktikaprogrammi toetavad EKKAK, Euroopa Regionaalarengu Fond ja Kultuuriministeerium.

 

Vasakult: Grete Remmel, Grete Tiigiste. Foto: Hugo Guthan