Ateljeekülastus: Anna Škodenko

Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse ateljeevisiitide sari jätkub. Hooaja kaheksandal visiidil külastame teisipäeval, 4. detsembril kell 18 Anna Škodenko ateljeed (ARS-i maja, Pärnu mnt 154).

 

Anna Škodenko (s. 1986) on multidistsiplinaarne kunstnik, kelle loomingut iseloomustab lüürilisus ning analüütiline lähenemine oma meediumile ja visuaalsele kujutisele. Töö teostus sõltub kontseptuaalsest raamistikust, mille kunstnik loob endale tekstilise läbikirjutamise abil, ning on tingitud konkreetsest kohast, kontekstist ja teemast.

 

Anna Škodenko on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia maaliosakonna (2009), täiendanud end õpingute ajal Chelsea Kunstikolledžis Inglismaal ja hiljem Moskva Kaasaegse Kunsti Instituudis. Magistrikraadi vabades kunstides sai ta Glasgow’ kunstiakadeemiast (2017). Škodenkot on autasustatud 2016. aastal Eduard Wiiralti preemiaga ja ta on 2018. aasta Köler Prize’i laureaat.

 

Stuudiokülastus on hea võimalus tutvuda kunstniku tööprotsessiga ja küsida küsimusi. Palume visiidil osalemise soovist teada anda aadressil kadi-ell@ecadc.ee hiljemalt 3. detsembriks.

 

Ateljeevisiitide sarja läbiviimist toetavad Hasartmängumaksu Nõukogu ja Kultuurkapital.

 

Anna Škodenko. Foto: Eduard Zentšik