Ateljeekülastus: Anu Vahtra

8.oktoobril kell 18:00 kutsume teid tuttavaks saama taas ühe silmapaistva kaasaja kunstniku Anu Vahtraga, kes tegeleb suuremahuliste fotoelemente sisaldavate ruumiinstallatsioonidega. Anu on õppinud fotograafiat Eesti Kunstiakadeemias Gerrit Rietveldi Akadeemias Amsterdamis ja Bergeni Kunsti ja Disainiakadeemias Norras.

 

Anu Vahtra on tegev mitmel rindel, olles õppejõud Eesti Kunstiakadeemia graafilise disaini osakonnas ning Lugemiku kirjastuse ja raamatupoe üks asutajatest ja edasivedajatest. Lisaks osaleb ta regulaarselt mitmetes interdistsiplinaarsetes koostööprojektides ning on alates 2004. aastast osalenud näitustel Eestis, Hollandis, Lõuna-Koreas, Belgias, Saksamaal, Prantsusmaal, Lätis, Norras, Sloveenias ja Leedus.
2015. aastal kuulutati Vahtra Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumi (EKKM) poolt asutatud kunstiauhinna Köler Prize’i võitjaks. Žürii põhjendas oma valikut järgmiselt: “Anu Vahtra tugev esteetiline keel ja laitmatult teostatud installatsioonid destilleerivad kompleksse suhete ja ideede võrgustiku mõjusateks ja lihtsateks vormideks. Tema kunstnikukäekiri on küps, kontseptuaalselt viimistletud ja intelligentne. Installatsioonides ei huvita teda üksnes selgelt nähtavad formaalsed ruumi ja arhitektuuri omadused, vaid implitsiitselt viitab ta ka laiematele seostele, mis avavad institutsionaalsed ja ajaloolised seosed, mis esmapilgul ei pruugi olla eristatavad. Žürii näeb, et kunstnik on oma loomingus murrangu lävel ja ootab huviga tema edasisi loomingulisi käike.”

 

9. septembril esitles Anu oma uut mahukat raamatut “Untitled” New Yorgis, PS1 MoMA muuseumis toimunud NY kunstiraamatute messil ning esmakordselt Lugemiku messil osalemise ajaloos müüdi kaasavõetud kogus huvilistele läbi.

 

Kunstniku tööde saamislugusid aitab vaataja ees avada fotokunstnik ning käimasoleva Fotokuu kunstiline juht Kristel Raesaar. Kohal olevaid töid on osaliselt võimalik huvi korral ka endale soetada.

 

Anu Vahtra loominguga saab eeltutvuda siin. Pikemat intervjuud temaga saab lugeda viimasest ajakirja “Diivan” septembrinumbrist.

 

Oma osalusest palun teatada aadressile martina@ecadc.ee.