Ateljeekülastus: Edith Karlson

Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus kutsub 19. novembril kell 18:30 külla noore skulptori Edith Karlsoni ateljeesse. Külastusele ootame kõiki, kes soovivad lähemalt tutvuda kunstniku tööprotsessiga ideest teostuseni.

 

Edith on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia skulptuuri ja installatsiooni eriala magistriõppe. 2006. aasta Noore Kunstniku Preemia võitja kuulutati tänavu ka Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumi (EKKM) poolt asutatud kunstiauhinna Köleri Prize´i publikupreemia võitjaks.

 

Edith Karlsoni ateljees näeb ülevaadet tema viimase aja teostest, mis on olnud näitustel mitmetes Tallinna galeriides. Juttu tuleb ka kunstniku mastaapsetest, väga erinevates tehnikates teostatud skulptuuriprojektidest, mille peategelased on enamasti inimesed ja loomad.

 

Lisaks kodumaistele näitustele on skulptor osalenud projektides Budapestis, Londonis ja Berliinis. Selle aasta kevadel töötas ta rahvusvaheliselt tuntud briti kunstniku Sarah Lucase heaks, aidates produtseerida tema 56. Veneetsia biennaali Briti paviljonis eksponeeritud teoseid.

 

Kunstniku tööde saamislugusid aitab vaataja ees avada fotokunstnik Kristel Raesaar. Kohal olevaid töid on võimalik huvi korral endale soetada.

 

Edith Karlsoni loominguga saab eeltutvuda siin.

 

Pikemat intervjuud kunstnikuga saab lugeda ajakirja “Diivan” oktoobrinumbrist.

 

Palun teatage oma osalusest 18. novembrini aadressile martina@ecadc.ee  ning saadame Karlsoni ateljee täpsed koordinaadid.

 

Ateljeevisiitide ürituste sari on mõeldud neile, kes huvituvad kaasaegsest kunstist või sooviksid olla rohkem teadlikud kaasaja tõusvatest talentidest ning ka neile, kes kaaluvad oma kunstikogu loomist või üksikute teostega oma elu- ja tööruumide ilmestamist.

 

_MG_3063Kunstnik Edith Karlson, foto: Krõõt Tarkmeel

 

Visiidi fotod: