Ateljeekülastus: Eike Eplik

Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse ateljeevisiitide sari jätkub. Hooaja üheteistkümnes visiit toimub Tartus, kus külastame reedel, 29. märtsil kell 17 Eike Epliku ateljeed (Ujula tn 1A, Tartu).

 

Eike Eplik (s 1982) tegeleb skulptuuri ja installatsiooniga, kasudes oma loomingus tihti motiive loodusest ja meid ümbritsevast elukeskkonnast. Epliku installatsioonid on jutustavad ja poeetilised, sisaldades sageli ka ähvardavat või absurdset elementi. Tema kunstis kujutatud protsessid on osaliselt alateadlikud ja mitte alati lõpuni lahtiseletatavad. Eike Eplik on õppinud skulptuuri Tartu Kõrgemas Kunstikoolis ja Eesti Kunstiakadeemias ning õpingute ajal täiendanud end Berliinis ja Soomes. Ta on 2006. aasta Eduard Wiiralti stipendiumi laureaat ja 2018. aastal autasustati teda Ado Vabbe nimelise stipendiumiga. Lisaks kunstnikupraktikale töötab Eplik ka Tartu Lastekunstikoolis õpetajana ja Tartu Kõrgemas Kunstikoolis õppejõuna.

 

Stuudiokülastus on hea võimalus tutvuda kunstniku tööprotsessiga ja küsida küsimusi. Palume visiidil osalemise soovist teada anda aadressil kadi-ell@ecadc.ee hiljemalt 28. märtsiks.

 

Eike Epliku loominguga saab tutvuda siin.

 

Ateljeevisiitide sarja läbiviimist toetavad Hasartmängumaksu Nõukogu ja Kultuurkapital.

 

 

Eike Eplik. Foto: Kadri Toom