Ateljeekülastus: Karel Koplimets

Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse ateljeevisiitide sari jätkub. Hooaja viimasel, kaheteistkümnendal visiidil külastame kolmapäeval, 17. aprillil kell 18 Karel Koplimetsa koduateljeed (Leigeri tn, Tallinn/täpse aadressi saadame registreerimisel).

 

Karel Koplimets (s 1986) loob põhiliselt narratiivseid ruumiinstallatsioone, mille peamiste ja kandvate osadena kasutab kaamerapõhiseid meediume. Oma viimastes projektides on ta käsitlenud reisimise ja rännete teemasid, mis on seotud majanduse ja geopoliitilise situatsiooniga – näiteks ostuturism, pendeltöö, töö ja töökoha mõiste muutumine ning sellega seotud ränded ja ümberkorraldused. Tema varasemate teoste temaatikaks on olnud peamiselt paranoiad, hirmud ja kriminaalsus. Koplimetsa loomingut võib iseloomustada ka mõistega juhtumiuuring.

 

Karel Koplimets on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia fotograafia eriala ning elab ja töötab Tallinnas. Koos Sigrid Viiri ja Taaniel Raudsepaga on ta kunstnikerühmituse Visible Solutions OÜ liige. Koplimets on võitnud Eesti Kultuurkapitali aastapreemia ja oli 2013. aastal nomineeritud Köler Prize auhinnale. Ta on osalenud mitmetel grupinäitustel Eestis ja välismaal ning tema teosed kuuluvad muuhulgas Kiasma (Soome), Musée de l’Elysée (Šveits) ja Kumu Kunstimuuseumi (Eesti) kogudesse.

 

Stuudiokülastus on hea võimalus tutvuda kunstniku tööprotsessiga ja küsida küsimusi. Palume visiidil osalemise soovist teada anda aadressil kadi-ell@ecadc.ee hiljemalt 16. aprilliks.

 

Karel Koplimetsa loominguga saab tutvuda siin.

 

Ateljeevisiitide sarja läbiviimist toetavad Hasartmängumaksu Nõukogu ja Kultuurkapital.

 

 

Karel Koplimets. Foto: Kaisa Maasik