Ateljeekülastus: Krista Mölder

Krista Mölder, foto: Virge Viertek

 

Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus kutsub selle aasta esimesele ateljeevisiidile. Neljapäeval, 16. veebruaril kell 18:00 külastame fotokunstnik Krista Mölderi ateljeed (ARS-i maja, Pärnu mnt 154).

 

Krista Mölder (s 1972) on õppinud fotokunsti Tartu kõrgemas kunstikoolis, Westminsteri ülikoolis ning lõpetanud magistriõpingud 2006. aastal Eesti kunstiakadeemias.

 

Oma loomingus uurib Mölder vihjete ja mõistukujundite kaudu suhteid inimese ja keskkonna vahel. Külastanud mitmel korral Jaapanit, on see Aasia riik oma arhitektuuri ja kultuuriga sügavalt mõjutanud Mölderi pildikeelt, milles ühtpidi äratuntavad inimtekkelised ja looduslikud vormid taanduvad suuremas tervikus justkui kahemõõtmelisteks värvipindadeks. Tema loomult avarates ülesvõtetes leidub tähelepaneliku silma jaoks alati rohkelt pisikesi detaile, kuid neid on jäädvustatud viisil, mis ei lase piltidel kunagi üleküllastunult kärarikastena mõjuda.

 

Kuni 19. veebruarini on võimalik KUMUs külastada Kati Ilvese kureeritud Krista Mölderi, Neeme Külma ja Taavi Talve näitust “Arhiivi ja arhitektuuri vahel”. Näitusel eksponeeritakse nii Mölderi uusi teoseid, mis on algmaterjalina üles võetud Kumu kunstimuuseumis, kui ka taasloodud valikut varasemast loomingust.

 

Stuudiokülastus on hea võimalus tutvuda muuseuminäitusel osaleva kunstniku tööprotsessiga ja küsida küsimusi. Palume ateljeevisiidil osalemise soovist teada anda aadressil kadi-ell@ecadc.ee hiljemalt 15. veebruariks.

 

Krista Mölderi loominguga saab tutvuda siin.