Ateljeekülastus: Kristina Õllek

Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse ateljeevisiitide sari jätkub. Kolmapäeval, 2. mail kell 18:00 külastame Kristina Õlleku ateljeed (Paavli 5, hoone 2), kus kunstnik tutvustab tema jaoks olulisemaid töid ja räägib nende loomisprotsessist.

 

Kristina Õllek (s. 1989) on visuaalne kunstnik, elab ja töötab Tallinnas. Tema loomingu keskmes on peamiselt fotograafia, video- ja installatsioonikunst, keskendudes ruumi, objekti ja pildi vahelistele suhetele. Õlleku teosed tegelevad kaasaegse pildikultuuriga, analüüsides representatsiooni tähendust praeguses ühiskonnas. Ta on huvitatud kunstinäitusest kui formaadist ja selle dokumenteerimise nähtusest, vaadeldes kunstiteose dematerialiseerumise küsimusi ja digitaalkujutise mõju vaatajale.

 

Kristina Õllek on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia fotograafia osakonna magistriõppe (2016) ning täiendanud ennast Rotterdamis (Piet Zwart Institute, 2016) ja Berliinis (Kunsthochschule Berlin-Weissensee) ning viibinud residentuuris Ateenas (Snehta Residency, 2017). Ta on 2013. aastast tegutseva Rundumi platvormi üks asutajatest ning Noore kunstniku preemia laureaat (2016, 2013).

 

Stuudiokülastus on hea võimalus tutvuda kunstniku tööprotsessiga ja küsida küsimusi. Kohapealset vestlust juhivad Annika Toots ja Merilin TalumaaPalume ateljeevisiidil osalemise soovist teada anda aadressil kadri@ecadc.ee hiljemalt 1. maiks ning saadame ateljee täpsed koordinaadid.

 

Kristina Õlleku loominguga saab tutvuda siin.

 

Ateljeevisiitide sarja läbiviimist toetavad Hasartmängumaksu Nõukogu ja Kultuurkapital.

 

Kunstnik Kristina Õllek. Foto: Kert Viiart