Ateljeekülastus: Laura Põld

Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse ateljeevisiitide sari alustab uut hooaega. Esimesena läheme külla Laura Põllu stuudiosse (ARS-i maja, Pärnu mnt 154) kolmapäeval, 11. aprillil kell 18.00.

 

Laura Põld (1984) elab ja töötab Viinis ja Tallinnas. Ta on lõpetanud 2007. aastal Eesti Kunstiakadeemia bakalaureuseõppe keraamikas ning 2010. aastal Tartu Ülikooli magistrantuuri maalikunsti erialal. Laura Põllu kunstipraktika on välja arenenud erisuguste materjalidega katsetamisest ja autobiograafilisest kontekstist. Oma loomingus, milleks on sageli suuremahulised installatsioonid, seob ta erinevaid meediume, nagu foto, keraamika ja maal, taaskasutades tihtipeale olemasolevaid materjale ja töid.

 

Põld on osalenud soolo-, duo- ja grupinäitustel Eestis, Austrias, Saksamaal, Jaapanis, Leedus, Poolas, Venemaal, Ungaris ning Prantsusmaal. Tema eelolevad näitused on: “Kunstnikud kogudes”, Kunda Tsemendimuuseum, Kunda (2018); “Eluks vajalik”, Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum, Tallinn (2018); “Aeglusest” näituse kuraator (koos Kati Saaritsaga), Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum, Tallinn (2018). Laura Põld oli 2016. aastal Köler Prize’i laureaat.

 

Stuudiokülastus on hea võimalus tutvuda kunstniku tööprotsessiga ja küsida küsimusi. Palume ateljeevisiidil osalemise soovist teada anda aadressil kadri@ecadc.ee hiljemalt 10. aprilliks.

 

Laura Põllu loominguga saab tutvuda siin.

 

Ateljeevisiitide sarja läbiviimist toetavad Hasartmängumaksu Nõukogu ja Kultuurkapital.

 

Laura Põld. Foto: Dénes Farkas