Ateljeekülastus: Len Murusalu

Neljapäeval, 11.juunil kell 18:00 ootame sind tutvuma Eesti kaasaegse kunsti ühe silmapaistvama noore kunstniku Len Murusaluga tema kesklinna ateljees aadressil Tatari 64.

 

Ateljees on läbilõige tema viimase aja teostest, mis on olnud nähtavad nii siin kui sealpool piire. Muuhulgas tutvustab kunstnik ka paari suureformaadilist valmimisjärgus olevat teost, mis tulevad avalikule esitlemisele alles augustis toimuval isikunäitusel “Ajafragment” Hobusepea galeriis.

 

Len Murusalu töötab maali, foto, video ja installatsiooniga, sageli work-in-progress meetodil, mistõttu  mitmete tänaste tööde juured ulatuvad ta näitusetegevuse algusesse. Murusalu uurimisfookuse keskmeks on aeg, ajatus ja kaduvus, mille ümber koonduvad memeetiliselt mõjutatud individuaalsed või kollektiivsed mälupildid.

 

Murusalu on õppinud Eesti Kunstiakadeemias, lõpetanud Ida Londoni Ülikooli Inglismaal, osalenud kunstialastel kursustel Rootsi ja Soome ülikoolides. Tal on olnud isiku- ja grupinäituseid Eestis kui ka rahvusvaheliselt alates 2005. aastast. Len Murusalu loominguga saab eeltutvuda siin.

 

Kunstniku tööde saamislugusid aitab vabas vormis vestluse käigus avada fotokunstnik ning Fotokuu kunstiline juht Kristel Raesaar. Kohal olevaid töid on osaliselt võimalik huvi korral ka endale soetada.

 

Kuna ateljee on piiratud mahutavusega, palun andke oma osalussoovist teada aadressile martina@ecadc.ee.

 

Len Murusalu_2015 (2)Kunstnik Len Murusalu