Ateljeekülastus: Mart Vainre

Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus kutsub 12. mai kell 18:00 uue põlvkonna kunstniku Mart Vainre juurde, kes käsitleb peamiselt psühholoogilisi ja filosoofilisi küsimusi maalikunsti ja uusmeedia vahendusel. Ta on eksperimenteeriv kunstnik, kellele pakub elevust uute sisuliste ja tehniliste lahenduste otsimine. Maalikunst on Vainre jaoks pigem kontseptuaalne meetod kui eesmärk omaette, tema tööd on justkui personaalsed rituaalid.

 

Vainre on sündinud Tallinnas aastal 1988. Ta on õppinud Eesti Kunstiakadeemias maalikunsti eriala BA-s (2008-2011) ja uusmeedia eriala MA-s (2011-2014). Näitustel on Mart Vainre osalenud alates aastast 2009, teostanud neli personaalnäitust ning osalenud mitmetel grupinäitustel, sealhulgas „Muutuv maalikunst“ KUMUs ning „Can’t Go On, Must Go On“ Kunstihoones. Peamiselt teostab ta end maalikunsti tehnikas, kuid tihtipeale ka nii foto- kui videokaamera vahendusel.

 

Ateljees saame tutvuda kunstniku valmivate teostega ja lisaks toimub Mart Vainrega kunstnikuvestlus, mille kaudu saame teada erinevate tööde saamislugudest.

 

 

 

mart vainreKunstnik Mart Vainre, foto: Terje Ugandi