Ateljeekülastus: Merike Estna

 

Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse ateljeevisiitide sari jätkub. Neljapäeval, 11. mail kell 18:00 külastame maalikunstnik Merike Estna ateljeed (ARS-i maja, Pärnu mnt 154).

 

Merike Estna (s. 1980) on Tallinnas elav ja töötav kunstnik, kes on õppinud Eesti Kunstiakadeemias ning Goldsmithi kolledžis Londonis. 2014. aastal pälvis Estna Konrad Mäe preemia ning on täna rahvusvahelisel areenil üks aktiivsemaid Eesti kunstnikke. Estna teosed kuuluvad lisaks arvukatele kodumaistele ja rahvusvahelistele erakollektsioonidele ka Kumu Kunstimuuseumi ja Tartu Kunstimuuseumi kogudesse.

 

Merike Estna looming toetub suuresti maaliprotsessi uurimisele, mille kaudu ta läheneb kunstile kui elu lahutamatule osale. Estna kunstipraktika märksõnaks on maalikunstis ebatavalised mustrid ja värvikombinatsioonid, mis laenavad sageli ainest tarbekunsti vallast.

 

19. mail avab Merike Estna koos Portugalist pärit kunstniku Ana Cardosoga näituse Tallinnas Temnikova & Kasela galeriis (Lastekodu 1).

 

Stuudiokülastus on hea võimalus tutvuda näituseks valmistuva kunstniku tööprotsessiga ja küsida küsimusi. Palume ateljeevisiidil osalemise soovist teada anda aadressil kadi-ell@ecadc.ee hiljemalt 10. maiks.

 

Merike Estna loominguga saab tutvuda siin.