Ateljeekülastus: Mihkel Ilus

Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse ateljeevisiitide järg on jõudnud ühe kaasaja huvipakkuvama noore maalikunstnikuni, Mihkel Ilusani. Mihkel tutvustab oma teoseid ning räägib lähemalt nende loomisprotsessist oma ateljees 2.juulil algusega kell 18:00.

 

2012. aastal pälvis Ilus Eesti Kultuuriministeeriumi poolt välja antava Eduard Wiiralti stipendiumi. Stipendiumi komisjon tõstis esile Mihkel Ilusa jõulise ja isikupärase autoripositsiooni olemasolu, võimet töötada väga erinevates meediumi- ja ruumikontekstides ning julgust luua suuremastaabilisi ambitsioonikaid tervikuid.

 

Mihkel Ilusa viimase aja loomingu fookuses on erinevas mõõdus ja vormis maali suhestumine ruumiga, maali formaadi ümberhindamine, maali installatiivsus, ruumi tundlikkus ja ruumi integreerimine teosesse, maali osadeks lahti võtmine ja selle rekonstrueerimine oma reeglite järgi. Viimastel aastatel on Ilus aktiivselt teinud isikunäitusi, osalenud mahukatel ühisnäitustel ning tegelenud ka mitmete etenduskunsti projektidega.

 

Kunstniku tööde saamislugu aitab vabas vormis vestluse käigus avada fotokunstnik ning Fotokuu kunstiline juht Kristel Raesaar. Kohal olevaid töid on osaliselt võimalik huvi korral ka endale soetada.

 

Palume sul oma tulekust teada anda 1.juulini aadressile martina@ecadc.ee peale mida saadetakse Ilusa ateljee täpsed koordinaadid. Kunstniku ja ürituse toetuspanus on 10 eurot.

 

Ateljeevisiitide üritustesari on mõeldud neile, kes huvituvad kaasaegsest kunstist või sooviksid olla rohkem teadlikud kaasaja tõusvatest talentidest ning ka neile, kes kaaluvad oma kunstikogu loomist või üksikute teostega oma elu- ja tööruumide ilmestamist. Ateljeekülastusele ootame kõiki, kes soovivad lähemalt tutvuda kunstniku tööprotsessiga ideest teostuseni.

 

Mihkel_Ilus040315_01maalikunstnik Mihkel Ilus, foto: Andres Lõo