Ateljeekülastus: Narva kunstiresidentuur/Katja Mater

Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse ateljeevisiitide sari laieneb tänavu väljapoole Tallinnat. Hooaja seitsmenda visiidi käigus külastame pühapäeval, 11. novembril Narvat, kus tutvume endisaegse Kreenholmi manufaktuuri tehnilise direktori villas tegutseva Narva kunstiresidentuuriga ja kohtume kunstnik Katja Materiga. Ühtlasi toimub Paul Kuimeti näituse “Five Volumes” lõpuüritus.

 

Katja Mater (1979) on Hollandi kunstnik, kes oma loomingus keskendub metaperspektiivist lähtudes fotograafia parameetritele. Luues fotograafia ja teiste meediate vahelisi hübriide, ilmneb tema teostes midagi, mida üldiselt peetakse inimsilmale nähtamatuks. Aega, ruumi, taju ja esitust põimides salvestab ta sündmusi, mis on ühteaegu võimalikud ja võimatud, hoides samal ajal keskteed faktide ja tõlgenduste vahel. Narvas esitleb ta Paul Kuimeti näituse kõrvalprogrammi “Öö – kas see on aeg või ruum?” raames oma teost “Sama palju aeg kui ruum”.

 

Päevakava:

 

14.30 – Narva kunstiresidentuuri juhataja Ann Mirjam Vaikla tutvustab residentuuri kui lühiajalist ateljeeformaati

15.00 – Katja Mater tutvustab oma loomingut ja teost “Sama palju aeg kui ruum”

16.00 – Ingel Vaikla modereerib vestlusringi näituse “Five Volumes” kuraatori Nico Anklami ja kunstnike Katja Materi ja Anu Vahtra vahel

 

Palume visiidil osalemise soovist teada anda aadressil kadri@ecadc.ee hiljemalt 9. novembriks.

 

Katja Materi loominguga saab lähemalt tutvuda siin ja Narva kunstiresidentuuriga siin.

 

Ateljeevisiitide sarja läbiviimist toetavad Hasartmängumaksu Nõukogu ja Kultuurkapital.

 

Paul Kuimeti näitus “Five Volumes” Narva kunstiresidentuuri ruumides. Foto: Paul Kuimet