Ateljeekülastus: Taavi Suisalu

Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse ateljeevisiitide sari jätkub. Hooaja üheksandal visiidil külastame teisipäeval, 18. detsembril kell 18 Taavi Suisalu ateljeed (Okasroosikese loss, Uus tn 19).

 

Taavi Suisalu (s. 1982) aktiveerib tehnoloogilise kunsti, heli- ja tegevuskunsti vahenditega perifeerseid alasid kummastavateks kohtumisteks. Tema looming tõukub kaasaegse ühiskonna suhetest tehnoloogiatesse ning nende mõjust sotsiaalsete olendite käitumisele, tajudele ja mõtlemisele. Oma teostes seob ta kultuurilisi fenomene kaasaegsete kultuuripraktikate ja traditsioonilisema mõttelaadiga.

 

Taavi Suisalu on osalenud näitustel, teinud performance’id ja organiseerinud sekkumisi lisaks Eestile ka Saksamaal, Inglismaal, Islandil, Šveitsis, Soomes, Venemaal, Belgias, Prantsusmaal, Hollandis ja Baltimaades. Tema 2014. aastal kaitstud magistritöö “Olematute külade projekt” pälvis Kunstiakadeemia magistritööde näitusel Noore Kunstniku preemia. Tema teos “Kaugautoportree” pälvis 2017. aasta Riia fotograafiabiennaali konkursil teise preemia. 2018. aastal osales ta Euroopa meediakunsti residentuuriprogrammis.

 

Stuudiokülastus on hea võimalus tutvuda kunstniku tööprotsessiga ja küsida küsimusi. Palume visiidil osalemise soovist teada anda aadressil kadi-ell@ecadc.ee hiljemalt 17. detsembriks.

 

Taavi Suisalu loominguga saab tutvuda siin.

 

Ateljeevisiitide sarja läbiviimist toetavad Hasartmängumaksu Nõukogu ja Kultuurkapital.

 

 

Taavi Suisalu. Foto: Zbigniew Kupisz