Ateljeekülastus: Tanja Muravskaja

Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus kutsub selle aasta esimesele ateljeevisiidile. 10. märtsil kell 18:00 tutvume fotokunstniku Tanja Muravskajaga tema ateljees, kus Tanja tutvustab oma tööprotsesse ideest teostuseni ning näitab mõnesid tema jaoks olulisemaid töid ka lähemalt.

 

Tanja Muravskaja lõpetas 2005. aastal Eesti Kunstiakadeemia fotograafia osakonna ja kaitses 2010. aastal samas magistrikraadi. Muravskaja looming keskendub põhjalikult tänapäeva Eesti ja eestlaste identiteedi küsimusele, antud teema võttis kokku ülevaatlik isiknäitus Tartu Kunstimuuseumis 2010. aastal. Tallinna Kunstihoone galeriis 2012. aastal toimunud isiknäitusel „Kadunud utoopia“ tähistas Muravskaja enda kultuuriliste ja ajalooliste kontaktide hääbumist Ukrainaga fotodega sealsetest küladest kui kaduvatest mälestuspiltidest.

 

Tanja Muravskaja rahvuslusteemaliste seeriate edu valem peitub eelkõige selguses, kontseptuaalses sidususes, mis paistab kunstniku projektide järgnevuses. Üks tõstatatud küsimus või arutlusprobleem järgneb loogiliselt teisele. Muravskaja on oma senises kunstnikupraktikas väga hästi tajunud seda, mis on ühiskonnas aktuaalne, ja seeläbi olnud mitmel korral ühe sammu võrra ees teistest oma põlvkonna kunstnikest, kes on nn sotsiaalse kunsti trendi tabada üritades pahatihti kippunud illustreerima eilseid uudiseid.

 

Tanja on premeeritud mitme kunstiauhinnaga, näiteks pälvis ta 2015. aastal Sadolini kunstipreemia, mis on vanim erakapitalil väljaantav kunstipreemia Eestis ning 2008. aastal sai ta Eesti Kultuurkapitali loomingulise stipendiumi.

 

Kunstniku tööde saamislugusid aitab vaataja ees avada fotokunstnik Kristel Raesaar. Kohal olevaid töid on võimalik huvi korral endale soetada.

 

Palun teatage oma osalusest 8. märtsiks aadressile martina@ecadc.ee ning saadame ateljee täpsed koordinaadid.

 

Tanja_Tõnu TunnelKunstnik Tanja Muravskaja, foto: Tõnu Tunnel