Rahvusvaheline fookus: Carmen Ferreyra / Buenos Aires

Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus kutsub Indianapolises ja Buenos Aireses elava kuraatori Carmen Ferreyra loengule kolmapäeval, 27. mail kell 17.00. Loeng toimub Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuses (Vabaduse väljak 6) ning juttu tuleb Buenos Airese kunstiväljast ja Carmeni tööst värskelt asutatud kuraatoritele suunatud platvormist Curatorial Program for Research (CPR).

 

Carmen Ferreyra lõpetas 2013. aastal Columbia Ülikooli kuraatoriõpingud. Ta magistritöö teema oli Guerilla kunstnikud: Rahvusliku identiteedi võltsimine sõjajärgses Guetemalas. Pärast seda on ta viinud läbi uurimusi Whitney muuseumile, El Museo del Barrio´le ja Patricia Phelps de Cisneros kunstikogule New Yorgis. Ta on töötanud kuus aastat  New Yorgis toimuva Pinta Art Show juhina ja  kolm aastat Ladina Ameerika kunstikogu Mundus Novus ostukomisjoni nõunikuna. 2014. aastal juhtis ta Untitled kunstimessi Miami Beachil ja töötas Matamoroses, Mehhikos toimuva biennaali Benal de las Fronteras eriprogrammide direktorina.

 

Selle aasta aprillis asutas Carmen organisatsiooni Curatorial Program for Research. CPR annab kuraatoritele intensiivse nädalase programmi jooksul võimaluse tutvuda erinevate piirkondade kunstivälja ja kunstnikepraktikatega. Programmi esimene visiit toimub 2015. aasta sügisel Eestisse ja Soome. CPR ning EKKAKi ja kohalike partnerite koostöös ettevalmistatav nädalane programm on suunatud kümnele rahvusvahelisele kuraatorile sissejuhatusena Eesti kunstivälja.