Rahvusvaheline fookus: Esa Nickle / New York

7.-13. juunini 2016 viibib Performa esindajana EKKAK väliskuraatoritele suunatud lühiajalise residentuuriprogrammi raames Eestis Esa Nickle. Performa on mitte-tulunduslik organisatsioon, mis keskendub nii live-performance’i kunstiajaloolisele uurimusele kui ka selle tähtsusele ja tähendusele kaasaegses kunstis. Samuti korraldab Performa alates 2005. aastast New Yorgis ainsat visuaal- ja performance-kunstile keskenduvat biennaali, millest on saanud rahvusvaheliselt üks oodatumaid kunstisündmusi.

 

2005. aasta mais biennaali Performa05 koordinaatorina Performa meeskonnaga liitunud Esa on praeguseks töötanud biennaali komissarina nii kunstiteoste kui ka publikuprogrammide produktsiooni poole peal. Esa on produtseerinud suuremahulisi kuratoriaalseid projekte ning publiku- ja haridusprogramme nii Chicago linna kultuurisuhete osakonnale kui ka Londonis toimuvale rahvusvahelisele tegevuskunstifestivalile Greenwich+Docklands. Alates 1998. aastast, mil Esa on elanud New Yorgis, on ta omandanud kogemust töötades avalikke kunstiteoseid tellivas konsultatsioonifirmas Joyce Pomeroy Schwarts ning metroo- ja raudteejaamadesse kunstiteoseid produtseerivas mitte-tulunduslikus organisatsioonis MTA Arts for Transit. Samuti on Esa juhatanud Chelseas asuvat alternatiivset näitusepinda White Box ning kureerinud mitmeid helikunstile ja eksperimentaalsele muusikale keskenduvaid näituseid ja nende kõrvalprogramme. Esa on õppinud kunsti-sotsioloogiat Indiana Ülikoolis ja kunstiajalugu Londoni Linnaülikoolis. Performa esindajana Eestis viibiv Esa kohtub siinsete visuaal- ja tegevuskunsti skeenedega tutvumiseks mitmete kunstiinstitutsioonide, teatrite ja alternatiivsete näitusepindadega nii Tallinnas kui ka Tartus.

 

Esa viibib Eestis EKKAK väliskuraatoritele suunatud lühiajalise residentuuriprogrammi raames, mis on rahastatud Euroopa Regionaalarengu Fondi ja Eesti Kultuurkapitali vahenditest.

 

Lisainformatsioon: http://performa-arts.org