Rahvusvaheline fookus: Leslie Moody Castro / Austin, Texas / México

5.-28. juunini 2016 viibib EKKAK väliskuraatoritele suunatud lühiajalise residentuuriprogrammi raames Eestis kunstiajaloolane ja vabakutseline kuraator Leslie Moody Castro. Méxicos, Mehhikos ja Austinis, Texases, Ameerika Ühendriikides elav ja töötav Leslie kohtub residentuuri vältel enam kui 20 siin elava ja töötava kunstnikuga ning osaleb alates käesolevast aastast toimuva konkursi Best Young Talent of the Baltics žürii töös, et selgitada Eesti, Läti ja Leedu kunstiakadeemiate lõpunäituste põhjal välja kõige tugevamad sel aastal lõpetavad kunstnikud.

 

Vabakutselise kuraatorina on Leslie teinud koostööd selliste institutsioonidega nagu Artspace San Antonio, San Antonio kaasaegse kunsti festival, Texase riiklik ülikool, kunstnikeresidentuur Centraltrak, ja Co-Lab Projects. Ta on huvitatud kunstiteemalisest mõttevahetusest ning on Austinis, Texases asuva kunstnikele suunatud residentuuriprogrammi Unlisted Projects üks kaasasutajatest. Leslie tööd Austini kunstiväljal on tunnustatud mitmete auhindega ning hiljuti on ta saanud riikliku kultuurkapitali toetuse koostööprojekti Placeholder läbiviimiseks Texase ülikooli alla kuuluvas visuaalkunsti keskuses. Samuti on Leslie valitud 2017. aastal toimuva Texase biennaali kunstiliseks juhiks. Ta kirjutab regulaarselt ajakirjadele Artforum, Flash Art International, Frieze, ArtNews, ja Artcritical. Lesliel on  muuseumihariduse ja muuseumiuuringute eriala magistrikraad (2010) Texase riiklikust ülikoolist Austinis ning kunstiajaloo eriala bakalaureusekraad (2004) DePauli ülikoolist Chicagos.

 

Leslie viibib Eestis EKKAK väliskuraatoritele suunatud lühiajalise residentuuriprogrammi raames, mis on rahastatud Euroopa Regionaalarengu Fondi ja Eesti Kultuurkapitali vahenditest.