Rahvusvaheline fookus: Dimitri Ozerkov / Peterburi

Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus ja Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus kutsuvad:

 

Neljapäeval, 6. veebruaril kell 16:30 peab Peterburi Ermitaaži muuseumi kaasaegse kunsti kuraator Dimitri Ozerkov EKA Kunstiteaduse Instituudis (Suur-Kloostri 11, ruum 104) loengu Peterburi kunstielust.

 

Filosoofi ja kunstiajaloolase haridusega kuraator dr. Dimitri Ozerkov on Peterburi Ermitaaži 20/21 kaasaegse kunsti projekti juhataja ja eeloleva Manifesta 10 biennaali projekti komissar. Ambitsioonika Ermitaaž 20/21 projekti eesmärgiks on kaasaegse kunsti kogumine ja selle eksponeerimine ühes Venemaa olulisemas muuseumis. Ozerkov on kureerinud arvukalt kaasaegse kunsti näitusi nii Venemaal kui välisriikides, teiste hulgas Anish Kapoori, Bart Dorsa, Henry Moore´i ja Ilya Kabakovi näitused. Lisaks on ta raamatute “Still Standing: Antony Gormley” (2011), “The Newspeak: British Art Now” (2009), “Jake and Dinos Chapman: The End of Fun” (2012) kaasautor.

 

Ozerkov kõneleb nii Ermitaaži kaasaegse kunsti projektist, koostööst tänavuse Manifesta biennaaliga kui Peterburi kaasaegse kunsti olukorrast laiemalt. Dimitri Ozerkov külastab Tallinnat EKKAK ja KKEK koostöös korraldatava Külaliskuraatorite programmi raames. Lisaks avalikule loengule, külastab kuraator Tallinna muuseume, galeriisid ja kohtub kunstnikega.