Koolitus kunstnikele

SEMINARI INFO

 

Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus korraldab koostöös EKA Kunstiteaduse Instituudiga 24. mail kunstnikele suunatud seminari, mis avab ja selgitab galeristi ja kunstniku vahelist koostööd kõikides juriidilistes, finants- ja sisuküsimustes. Kuigi traditsioonilise kunstnikke esindava kommertsgaleriina toimib hetkel Eestis ainult üks galerii, on vastavate teadmiste laiem levik vajalik. Suur osa praegusest kunstiväljast on rajatud kunstnikupoolsele initsiatiivile ja -rahale, ning teadlikkus sellest, kuidas ideaalis nii rahalist- kui koostöö vastutust jagada oma galeristiga – kas Eestis või väljaspool – aitaks oluliselt kaasa välja arengule.

 

Seminar algab kell 14:00 EKA Kunstiteaduse Instituudis (Suur-Kloostri 11) ruumis 103.

 

Seminaril käsitletavad teemad:

 

– Müügi- ja mittetulundusgaleriide tegutsemisloogika globaalses kunstimaailmas

– Müümise ja näituste tegemise suhestumine kunstniku positsioonilt vaadates

– Galeristi roll kunstniku professionaalses arengus

– Galerii esindatus: plussid ja miinused

– Kunstniku õigused ja kohustused galeriiga suheldes

– Kunstniku ja galeristi vaheliste kokkulepete juriidiline pool

– Kunstniku ja galeristi ärilised suhted

 

Ajakava:

 

14:00 – Karin Laansoo

Müügi- ja mittetulundusgaleriide tegutsemisloogika globaalses kunstimaailmas

 

14.30 – Tanja Wagner & Karin Laansoo vestlus (inglise keeles)

Vestlus avab Wagneri kogemusi ja eelistusi oma kunstnike karjääri edendamisel. Galerist on Eesti kontekstiga tuttav koostööst kunstnik Kris Lemsaluga, keda galerii esindab. Kuulajatepoolsed küsimused ja kommentaarid on väga oodatud.

 

15.30 – Katja Novitskova

Kunstnik räägib oma loomingust ning isikliku kogemuse põhjal 2012. aastal alanud koostööst Berliini galeriiga Kraupa-Tuskany Zeidler, kes Katja Novitskovat esindab.

 

16.30 – Kadri Laas

Projektijuht  selgitab kunstniku ja galerii vaheliste lepingute sisu andes ülevaate esindus-, komisjoni- ja näituselepingutest.

 

Esinejad:

 

Tanja Wagner on omanimelise Berliini galerii omanik ja direktor. Berliinis ja Pariisis kunstiajalugu õppides omandas Wagner kogemusi töötades George Pompidou Keskuses, KW PS.1-s ning Gagosiani Galeriis. Peale õpinguid alustas Wagner tööd Max Hetzleri galeriis juhtides seda kaks viimast aastat direktorina. 2010. aastal avas Wagner omanimelise galerii kaheksa enda põlvkonna kunstniku esindamiseks, nende hulgas Kris Lemsalu. Esindatud kunstnike personaalnäituste kõrval korraldab galerii grupinäitusi ja kunstnike vestlusi kaasaegse kunsti problemaatika teemadel.

tanjawagner.com

 

Katja Novitskova on Amsterdamis elav Eesti kunstnik. Visuaalset semiootikat, graafilist disaini ja uut meediat õppinud Novitskova analüüsib oma teostes globaliseerunud maailmas toimuvaid sotsiaalseid protsesse. Hiljutised personaalnäitused on toimunud Kraupa-Tuskany Zeidler Galeriis Berliinis, Bard Center for Curatorial Studies New Yorgis (koos Timur Si-Qin’iga) ning Arcadia Missa Galeriis Londonis (koos Amalia Ulmaniga). Novitskova näituste kohta on ilmunud arvustused rahvusvahelistes kunstiajakirjades nagu Art Review, Artforum, Frieze, Mousse ja Metropolis M. 2013. aastal alustas Novitskova kahe-aastast residentuuri Rijksakadeemias Amsterdamis.

katjanovi.net

 

Karin Laansoo on Eesti Kunstiakadeemia magistrikraadiga kunstiteadlane, raamatu 22+ Noored Eesti kunstnikud (2005) autor ning Eesti nüüdiskultuuri festivali Bioest algataja New Yorgis. New Yorki kolimise järel töötas Karin Swiss Institute Contemporary Art galerii juhatajana ning alates 2008. aastast PointB rahvusvahelise kunstnike residentuuri direktorina. PointB residentuuri kontekstis on Karin aidanud rahvusvahelistel kunstnikel alustada New Yorgis oma karjääri ning loonud vajalikke kontakte galeriidega. EKKAKi tegevjuht alates 2012. aasta kevadest.

 

Kadri Laas on Eesti Kunstiakadeemia lõpetanud kunstiteadlane, Tartu Ülikooli magistrikraadiga jurist ning EKKAKi projektijuht, kes konsulteerib partnergaleriisid juriidilistes küsimustes ning on aidanud koostada esimest Eesti kontekstile sobivat kunstniku – galerii vahelist esinduslepingut. Kadri on muu hulgas omandanud kogemusi rahvusvahelisel kunstifestivalil Ostrale, Dresdenis ja töötades New Yorgis Winkleman galeriis.

 

Lähem info:

Kadri Laas

kadri@ecadc.ee

www.ecadc.ee

 

Seminari toimumist toetavad Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest ja Eesti Kultuurkapital.