Koolitusprogramm kunstiprofessionaalidele. I plokk: õigus ja maksud

Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus (EKKAK) korraldab 2021. aastal kunsti- ja kultuuriprofessionaalidele suunatud koolitusprogrammi. Programm pakub erinevatel teemadel täiendkoolitust kõigile valdkonnas toimetajatele: organisatsioonide juhtidele ja töötajatele, vabakutselistele kunsti- ja kultuuritöötajatele, kunstnikele jne. Programmis keskendutakse peamiselt kunstivaldkonna näidetele, kuid see sobib läbimiseks ka teiste kultuurivaldkondade esindajatele. Koolituste teemadering kujunes talvel läbi viidud küsitluse toel, mille eesmärk oli välja selgitada teemad, mis aitaks valdkonna professionaalidel oma tööd paremini korraldada. Küsitlusele vastanute vahel välja loositud tasuta koolituse võitis Anna Tamm.

 

Koolitusprogrammi I plokk toimub veebis ning keskendub õigus- ja maksuküsimustele. Programm on kokku pandud EKKAKi, advokaadibüroo Ellex Raidla, advokaadibüroo Sorainen ning galeristide Edward Winklemani & Murat Orozobekovi koostöös.

 

Kolmapäev, 19. mai kell 15-19, Zoomi keskkonnas
Videoteoste müük: maksud, autoriõigused ja praktilised küsimused

Lektorid: Olivia Kranich & Kärt Kelder (Sorainen), Edward Winkleman & Murat Orozobekov

Koolitus keskendub videokunsti müügile. Selle esimeses osas annavad Soraineni büroo advokaadid Olivia Kranich ja Kärt Kelder ülevaate erinevatest autoriõiguse ja maksunduslikest aspektidest, millele tuleb selles meediumis loodud teoseid müües tähelepanu pöörata, eriti rahvusvahelistel turgudel tegutsedes. Koolituse teises osas tutvustavad pikaaegse New Yorgis galerii pidamise kogemusega Edward Winkleman ja Murat Orozobekov videokunsti müügi praktilisi aspekte: teose üleandmine, tiražeerimise küsimused, videoteoste müük ja levi online-platvormidel ning palju muud. Koolitus toimub osaliselt eesti ja osaliselt inglise keeles.

 

Hind ühele osalejale: 20 EUR

Registreeri siin
Koolituse link saadetakse pärast osalustasu maksmist.

 

Kolmapäev, 26. mai kell 15-16.30, Microsoft Teamsi keskkonnas 

Kunst ja autoriõigused internetimaailmas

Lektor: Mari Must (Ellex Raidla)
Koolitus keskendub autoriõigustele internetimaailmas, vaadeldes lähemalt kahte küsimust: mida arvestada teoste veebi üles laadimisel ja mida arvestada veebist pärit materjalide (fotod, videod) kasutamisel oma teoste loomisel. Ellex Raidla büroo advokaat Mari Must annab koolituse käigus ülevaate sellest, millised on galeriide õigused teoste laadimisel veebi, millised on erinevate platvormide (nt Instagram, Facebook) õigused sinna lisatud materjali osas, millised on teiste isikute õigused veebist leitud materjalide kasutamisel, kust läheb inspiratsiooni ja lubamatu kopeerimise piir ning mida peaks teadma erinevate andmepankade kasutusel.

 

Hind ühele osalejale (koolituse korralduskulude osaliseks katmiseks): 10 EUR

Registreeri siin

Koolituse link saadetakse pärast osalustasu maksmist.

 

Koolitusprogrammi II plokk, mis keskendub turundusele ja kommunikatsioonile, toimub juunikuu alguses ja selle kohta avaldame täpsema info peatselt.

 

Koolitusprogrammi korraldamist toetavad Euroopa Regionaalarengu Fond, advokaadibüroo Ellex Raidla, advokaadibüroo Sorainen ning SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital/Siseministeerium.

 

 

 

Foto: Johan Pajupuu. Graafiline disain: Henri Kutsar