Koolitusprogramm kunstiprofessionaalidele. II plokk: sponsorlus, turundus ja kommunikatsioon

Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus (EKKAK) korraldab 2021. aastal kunsti- ja kultuuriprofessionaalidele suunatud koolitusprogrammi. Programm pakub erinevatel teemadel täiendkoolitust kõigile valdkonnas toimetajatele: organisatsioonide juhtidele ja töötajatele, vabakutselistele kunsti- ja kultuuritöötajatele ning kunstnikele. Programmis keskendutakse peamiselt kunstivaldkonna näidetele, kuid see sobib läbimiseks ka teiste kultuurivaldkondade esindajatele.

 

Koolitusprogrammi II plokk toimub Kai kunstikeskuse auditoorium-kinosaalis ning keskendub sponsorlus-, turundus- ja kommunikatsiooniteemadele. Programm on kokku pandud EKKAKi, digiturunduse agentuuri Nobel Digital, Kädi Eelmaa, Taivi Koitla ja kommunikatsioonibüroo Pluk OÜ koostöös.

 

Teisipäev, 1. juuni kell 15-17.30, Kai kunstikeskus (Peetri 12, Tallinn)

Sponsorite leidmise ABC

Lektorid: Kädi Eelmaa & Taivi Koitla

Kuidas leida oma projektile rahalist ja/või mitterahalist toetust? Koolituse raames annavad kommunikatsiooni- ja turunduseksperdid Kädi Eelmaa ja Taivi Koitla osalejatele vajalikud eelteadmised oma (kunsti-)projekti sponsorpaketi koostamiseks ja esitlemiseks, jagavad praktilisi näiteid potentsiaalse sponsoriga esimese kontakti loomiseks ja selle säilitamiseks ning toovad asjakohaseid näiteid sellest, mida kindlasti meeles pidada ja mida vältida.

 

Hind ühele osalejale: 35 EUR
Koolitusgrupi suurus: 20 inimest

Registreeri siin

Koha koolitusgrupis tagab osalustasu maksmine.

 

Neljapäev, 3. juuni kell 14-18, Kai kunstikeskus (Peetri 12, Tallinn)

Edukas turundamine Facebookis ja Instagramis

Lektorid: Mari-Helena Toompere & Martin Paršin (Nobel Digital)
Praktilise suunitlusega koolitus keskendub turundamisele Facebookis ja Instagramis. Koolitusel annavad digiturunduse agentuuri Nobel Digital eksperdid Mari-Helena Toompere ja Martin Paršin lähtuvalt loomemajanduse valdkonna spetsiifikast ülevaate Facebooki ja Instagrami kanalite võimalustest, jagavad nippe edukate postituste loomiseks ning tutvustavad nende kanalite tasulisi reklaamialternatiive. Koolituse läbinu saab näpunäiteid postituste loomiseks, nende turundamiseks ja õigete sihtrühmadeni jõudmiseks. Koolituse hulka kuulub ka praktiline osa, mille tarbeks tuleb kaasa võtta isiklik arvuti.

 

Hind ühele osalejale: 40 EUR

Koolitusgrupi suurus: 10 inimest

Registreeri siin

Koha koolitusgrupis tagab osalustasu maksmine.

 

Teisipäev, 8. juuni kell 15-18, Kai kunstikeskus (Peetri 12, Tallinn)

Kunst ja kommunikatsiooni ABC

Lektor: Triin Männik (Pluk OÜ)

Millal mul peab olema kommunikatsioonistrateegia? Aga -plaan? Mida teha, kui ei tea, kust kunstisündmuse, -programmi või iseenda kommunikatsiooniplaanide tegemisega pihta hakata? Kuidas üles leida need, kes minu tegemistest teadma peaksid? Kuidas selle kõigega hakkama saada kui projektimeeskonnas olengi ainult mina ise? Kommunikatsioonibüroo Pluk OÜ partner Triin Männik räägib kultuurisündmuste ja -projektide igapäevase kommunikatsioonitöö käigus tekkinud kogemustest, märgatud vigadest ja võimalikest lihtsamatest töövõtetest. Ikka selle nimel, et iga kunstiprojekt leiaks oma publiku. Koolitusest on kasu neile, kes peavad oma sõnumilippu ise lehvitama ehk kellel pole oma organisatsioonis eraldi kommunikatsioonimeeskonda.

 

Hind ühele osalejale: 35 EUR
Koolitusgrupi suurus: 20 inimest

Registreeri siin

Koha koolitusgrupis tagab osalustasu maksmine.

 

Neljapäev, 10. juuni kell 15-18, Kai kunstikeskus (Peetri 12, Tallinn)

Enese esitlemine: kuidas tagada õige kuvand ja nähtavus?

Lektor: Taivi Koitla

Kuidas teha ennast õiges keskkonnas, õigete sõnumitega, õigete tegevustega, õigetele inimestele kättesaadavaks? Miks on eneseturundamine oluline ning kuidas seda väärikalt ning tulemuslikult teha? Koolituse käigus saab kunsti- või kultuurivaldkonna esindaja pikaaegse kogemusega turundus- ja kommunikatsioonieksperdi Taivi Koitla juhendamisel sisuka ülevaate enese esitlemisest nii isiku kui ka asutuse kontekstis ning viiakse läbi praktilisi harjutusi.

 

Hind ühele osalejale: 35 EUR

Koolitusgrupi suurus: 20 inimest

Registreeri siin

Koha koolitusgrupis tagab osalustasu maksmine.

 

Koolitused toimuvad Kai kunstikeskuse 100-kohalises hästi ventileeritud auditoorium-kinosaalis, arvestades osalejate hajutusnõudeid. Palume kõigil koolitustel osalejatel kanda maske ja jääda halva enesetunde korral koju.

 

Koolitusprogrammi III plokk toimub sügisel.

 

Programmi korraldamist toetavad Euroopa Regionaalarengu Fond ja SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital/Siseministeerium.

 

Lisainfo:
Kadi-Ell Tähiste, projektijuht

kadi-ell@ecadc.ee 

 

 

Foto: Johan Pajupuu. Graafiline disain: Henri Kutsar