Koolitusprogramm kunstiprofessionaalidele. Veebiseminar: Kuidas vähendada kultuuriorganisatsiooni ökoloogilist jalajälge?

Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus (EKKAK) korraldab 2021. aastal kunsti- ja kultuuriprofessionaalidele suunatud koolitusprogrammi. Programm pakub erinevatel teemadel täiendkoolitust kõigile valdkonnas toimetajatele: organisatsioonide juhtidele ja töötajatele, vabakutselistele kunsti- ja kultuuritöötajatele ning kunstnikele. Programmis keskendutakse peamiselt kunstivaldkonna näidetele, kuid see sobib läbimiseks ka teiste kultuurivaldkondade esindajatele.

 

Koolitusprogrammi osana toimub neljapäeval, 9. detsembril kell 13-14.30 inglisekeelne veebiseminar “Kuidas vähendada kultuuriorganisatsiooni ökoloogilist jalajälge?”. Seminari käigus jagab nelja Soome kunstiinstitutsiooni ökokoordinaatorina töötanud Saara Korpela ideid ja tutvustab praktilisi tööriistu, mille abil vähendada organisatsiooni kahjulikku keskkonnamõju. Mis on eesmärgid, mille poole peaks püüdlema ja kuidas nendeni jõuda? Kuidas tööga alustada ja seda jätkusuutlikult planeerida? Mis rolli mängivad energia, reisimine, toit ja muud ostud organisatsiooni ökoloogilises jalajäljes? Kuidas on kliimale kahjulikud heitmed seotud bioloogilise mitmekesisuse kadumisega? Mis on süsinikujalajälg ja kuidas seda mõõta? Saara Korpela annab oma ettekandes annab ülevaate neist ja teistest olulistest küsimustest ning jagab nõuandeid, kuidas vähendada kultuuriorganisatsiooni ökoloogilist jalajälge.

 

Saara Korpela (MA) on töötanud nelja Soome kunstiinstitutsiooni ökokoordinaatorina: IHME Helsinki, Frame Contemporary Art Finland, Helsinki International Artist Programme – HIAP ja Mustarinda. Ta on tegelenud nende organisatsioonide süsinikujalajälje välja arvutamisega ning jaganud oma kogemusi ja nõuandeid näiteks IHME Helsinki blogis Ecoblog. Korpela on õppinud keskkonnakaitset, jäätme- ja veemajandamist, jätkusuutlikku arengut ja tõlkimist. Varasemalt on ta töötanud logistika ja orgaanilise toidu valdkonnas.

 

Seminari hind ühele osalejale: 10 EUR

Registreeri siin

Seminar toimub Zoomi keskkonnas ja liitumislink saadetakse enne ürituse algust kõigile osalustasu maksnutele.

 

Programmi korraldamist toetavad Euroopa Regionaalarengu Fond ja SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital/Siseministeerium.

 

Lisainfo:
Kadi-Ell Tähiste, projektijuht

kadi-ell@ecadc.ee

 


Foto: Johan Pajupuu. Graafiline disain: Henri Kutsar