Kristina Õlleki ja Diana Tamane teosed jõudsid Winterthuri Fotomuuseumi kogusse

Eesti kunstnike Kristina Õlleki ja Diana Tamane teosed jõudsid erarahastuse platvormi Outset Eesti ja Eesti Fotokunstimessi koostöö tulemusena Šveitsis asuva Winterthuri Fotomuuseumi kogusse.

 

Õlleki ja Tamane teosed valis 2017. aasta sügisel toimunud Eesti Fotokunstimessilt välja rahvusvaheline žürii. Valik langetati 19 autori teoste seast, võttes arvesse nii originaalsust kui meediumiga eksperimenteerimist, objekti kvaliteeti kui kontseptuaalset ideed ja kunstniku viimase aja loomingut.

 

Kristina Õlleki installatsiooni “WHEN YOU HAVE THE OBJECT ITSELF IN FRONT OF YOUR EYES / Poppositions” (2017) puhul tõstis žürii esile teose kaasaegsust, tehnilist vormistust ja kunstniku akadeemilist professionaalsust. Diana Tamane teose “Blood Pressure” (2016) juures hindas valikukomisjonis osalenud Tate Moderni fotokuraator Shoair Mavlian huvitavat ja eksperimentaalset lähenemisviisi portreefotole ja lähedase inimese mälujälgede jäädvustamisele.

 

Pärast messi jätkus kunstnike koostöö Outseti žürii liikme ja Winterthuri Fotomuuseumi kuraatori Thomas Seeligiga, kelle kutsel käis Diana Tamane 2018. aasta alguses üritustesarja “Plat(t)form” raames Winterthuris oma teoseid tutvustamas. Muuseum, mis ostis kunstnikelt oma kogusse lisaks kingitud töödele veel teoseid, on üks Šveitsi ja Euroopa mõjukamaid kaasaegsele fotole keskendunud näituseasutusi.

 

Mõlema kunstniku teosed on kaasatud 19. oktoobril avanevale Winterthuri Fotomuuseumi 25. aastapäevale pühendatud muuseumi kogu tutvustavale näitusele “25 Years! Shared Histories, Shared Stories”. Kristina Õllekilt on näitusel väljas Eesti Fotokunstimessil eksponeeritud teos ning Diana Tamanelt hilisema koostöö tulemusena muuseumi kogusse soetatud “Puudutuse tüpoloogia” (2015).

 

Kristina Õllek “WHEN YOU HAVE THE OBJECT ITSELF IN FRONT OF YOUR EYES / Poppositions”, 2017