Kunsti valdkonna arengukava esimene kohtumine 1. veebruaril: kunstniku ja loometöö toetamine

Kunsti valdkonna arengukava koostamise esimene aruteluring toimub loometöö ja kunstniku toetamise teemal 1. veebruaril kell 15–17 Zoomi keskkonnas.

 

Aruteluring lähtub küsimusest, milline on Eestile sobiv mudel vabakutseliste kunstnike toetamiseks? Täpsemalt arutletakse vabakutselistele ravikindlustuse tagamise, ühtse tarifitseerimise süsteemi võimalikkuse, kunstnikupalga tuleviku, vabakutseliste pensioni ja loomekeskkondade olukorra teemadel. Tegemist on avatud aruteluga, kuhu on oodatud erinevad mõtted ja ettepanekud.

 

Kohtumisele on oodatud panustama teemaga seotud eksperdid ning kõik huvilised, kes tunnevad, et teema neid puudutab ning kes sooviksid välja pakkuda oma ideid ja lahendusi. Hetkel on oma osaluse kinnitanud Airi Triisberg, Paul Kuimet, Peeter Talvistu, Margit Säde, Maarin Ektermann, Ede Raadik, Peeter Laurits, Tanja Muravskaja, Marge Monko. Kõigil soovijatel, kes veel soovivad osaleda, palume hiljemalt nädala lõpuks (31. jaanuariks) kontakteeruda EKLi (ekl@eaa.ee), KKEKi (post@cca.ee) või EKKAKiga (info@ecadc.ee).

 

Eesti Kunstnike Liidu, Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse ja Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse eestvedamisel alanud kunsti valdkonna arengukava kokkupanek on hoolimata pikaajalisest vajadusest esmakordne ja sündinud valdkonnasisese algatusena, valmides kunstiinstitutsioonide ja vabakutseliste tihedas koostöös.

 

Kava kohta saad lähemalt lugeda algatajate veebilehtedelt (www.eaa.ee, www.cca.ee ja www.ecadc.ee).

 


Loometegevus sissetuleku allikana KKEKi ja EKKAKi korraldatud kevadise küsitluse andmetel.
Graafik: Brit Pavelson