Lähemal vaatlusel. Kuus episoodi Katja Novitskova kunstist

EKKAK, EV100 ja Outset Eesti esitlevad

 

“Lähemal vaatlusel. Kuus episoodi Katja Novitskova kunstist”.
Suurbritannia esilinastus

 

Neljapäeval, 4 oktoobril kell 20 esilinastub Londonis Piibe Kolka eksperimentaalne dokumentaalfilm “Lähemal vaatlusel. Kuus episoodi Katja Novitskova kunstist”.
Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse algatusel loodud film pakub haruldase lähivaate rahvusvaheliselt tuntud kunstniku loomingule. Filmi kaheaastane võtteperiood langes aega, mil Katja Novitskova valmistas ette ja esitles oma senise karjääri mahukamaid projekte, teiste hulgas esimesi soolonäituseid Euroopas, Põhja-Ameerikas ja Aasias: “Koidiku missioon” Hamburgi Kunstihoones, “Maa potentsiaal” New Yorgi Linnavalitsuse pargis ning “Loki kindlus” CC Fondis Shanghais.

 

Antropoloogia- ja filmitaustaga autor Piibe Kolkat tõukas filmi tegema Katja Novitskova huvi visuaalsete tehnoloogiate suhtes ning “veider võlu”, mida ta installatsioonides loob. Protsess andis võimaluse kogeda Novitskova kunsti kiirete kaadrivahetuste ja tähelepanukonkurentsi tingimustes tavatult pikalt ja keskendunult. Film on katse seda kogemust audiovisuaalsesse keelde tõlkida. Filmis loovad kaamera ja filmija, mikrofonid ja helisalvestaja alternatiivseid perspektiive seitsmeteistkümnele sekundile, mis on mõõdetud kunstivaatamise keskmiseks pikkuseks. Kuidas suhestuvad installatsioonid ja skulptuurid neid ümbritseva füüsilise ja mõttelise kontekstiga? Mis toimub teoste sees, nende vahel ja seostes teiste kehadega – masinlike, loomalike ja inimlikega?

 

Sündmus on osaks Eesti Vabariik 100 rahvusvahelisest programmist.

 

Programm
20:15 – Uksed avatud
20:30 – Esilinastus
21:15 – Vestlus Piiba Kolka ja Shama Khannaga (kuraator, Flatness)
21:30 – Vastuvõtt

 

Regent Street Cinema
307 Regent St, London W1B 2HW

Piletiinfo

 

Treiler

Film on eesti ja inglise keeles, subtiitritega. Pikkus 45 min
Filmi produtsent on Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus
Filmi toetasid Outset Eesti, Kultuurkapital ja IM Arvutid
Linastust toetab Eesti Kultuuriministeerium ja EV100
Täname Eesti suursaatkonda Londonis ja Baltic View