New Yorgi ISCP kunstnikuresidentuuri rahvusvahelise žürii liikmed

ISCP-EKKAK residentuuri žürii liikmed: Karin Laansoo, Kari Conte ja Ilari Laamanen

 

 

Kari Conte on Türgis ja New Yorgis elav kuraator ning autor, kelle fookuses on globaalne kaasaegne kunst. Tema praktika toetub ökoloogilistele ja feministlikele perspektiividele. Conte töötas Fulbright stipendiumi vanemteadurina Istanbulis 2021 ja 2022. aastal. Perioodil 2010-2020 oli Conte programmi- ja näitustedirektor International Studio & Curatorial Program’is (ISCP), kus ta töötab tänaseni vanemkonsultandina. Alates 2019. aastast on Conte Kai kunstikeskuse residentuurikuraator. Ta on kureerinud üle 40 näituse – nende hulgas sooloesitlused kunstnikelt Fatma Bucak (2022), Alban Muja (2021), Sonia Leimer (2019), Chiara Fumai (2019), Hikaru Fujii (2018) ja Jennifer Tee (2018). Ta kirjutab regulaarselt erinevatele väljaannetele ja kataloogidele ning on õpetanud ja loenguid andnud paljudes institutsioonides. 

 

 

Ilari Laamanen on New Yorgis resideeruv kuraator. Ta on sel sügisel toimuva seitsmenda Tallinna Fotokuu peanäituse “Transs” kuraator. Ühtlasi oli ta kaaskuraator Norras korraldatud üheksandal Momentumi biennaalil 2017. aastal. Soome Kultuuri Instituudi New Yorgi filiaali juhina (2013-2020) kureeris ja produtseeris Laamanen projekte mitmetes institutsioonides teiste hulga Museum of Art and Design, New Museum Idea City festival ja Brooklyn Bridge Park. Lisaks juhtis ta kuuel aastal Soome Kultuuri Instituudis toimuvat praktikaprogrammi MOBIUS, luues partnerlussuhted institutsioonidega nagu Artists Space, Cooper Hewitt, Smithsonian Design Museum ja JUDD Foundation. Laamanen on toimetanud ja avaldanud mitmeid publikatsioone: “Crossroads – New Views on Art and Environment”, “MOBIUS Manual” ja “Beyond the Pleasure Principle”.

 

 

Karin Laansoo on Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse direktor ja Kai kunstikeskuse programmidirektor. Alates EKKAKi asutamisest 2012. aastal, vastutab Laansoo organisatsiooni strateegilise visiooni ning programmi eest. Pärast 7-aastast tegevust nomaadliku platvormina, avas EKKAK 2019. aastal Kai kunstikeskuse Põhja-Tallinnas endises allveelaeva tehases. Aastatel 2006-2013 töötas Laansoo New Yorgis galerii juhataja ning rahvusvahelise residentuuri direktorina. Ta on 2005. aastal avaldatud raamatu ‘22+. Noored Eesti kunstnikud’ autor ning Piibe Kolka dokumentaalfilmi ‘Lähemal vaatlusel. Kuus episoodi Katja Novitskova kunstist’ (2018) produtsent.