New Yorgi ISCP kunstnikuresidentuuri rahvusvahelise žürii liikmed

Kari Conte                 John Riepenhoff             Zane Onckule               Karin Laansoo

 

 

Kari Conte

 

Kari Conte on New Yorgis elav kunstiteadlane ja kuraator. Ta on alates 2010. aastast töötanud ISCP residentuuriprogrammi ja näituste juhatajana. Kari viib läbi ISCP residentuuri-, näituste- ja publikuprogramme, tehes igal aastal koostööd enam kui 100 kunstnikuga. Varasemalt on ta töötanud Whitechapel galeriis Londonis. Karil on magistrikraad Londoni Kuninglikust Kunstikolledžist kaasaegse kunsti kureerimise erialal. Ta on kureerinud enam kui 30 rahvusvahelist näitust, kohaspetsiifilist kunstiprojekti ja tegevuskunsti teost. Ta on teinud koostööd Aichi triennaali ja Performa biennaaliga. Kari on andnud loenguid sellistes institutsioonides nagu Art in General, Bardi Kolledž, Creative Time, Goethe Instituut, Independent Curators International (ICI), Ludwigi muuseum, SUNY Purchase’i kolledž, Sharajah kunstifond. Ta on monograafia ‘Mierle Laderman Ukeles: Seven Work Ballets’ autor ja toimetaja (Sternberg Press, 2015).

 

John Riepenhoff

 

John Riepenhoff sündis 1982. aastal Milwaukees, Wisconsinis. Tal on Wisconsini Milwaukee Ülikooli Pecki Kunstikooli bakalaureusekraad. Riepenhoff on ka kuraator ja Milwaukee Green galerii kaasomanik, Milwaukee International ja Dark Fair nimeliste kunstimesside kaasorganiseerija, kunstiliste platvormide leiutaja ja toiduideede väljamõtleja. Tema viimased näitused ja kuraatoriprojektid on toimunud New Yorgis, Londonis ja mitmetes erinevates Ameerika Ühendriikide linnades. Ta viib läbi John Riepenhoff Experience programmi erinevates paikades üle maailma, viimati Los Angelese Night galeriis ja Misako & Rosen galeriis Tokyos. 2015. aastal valiti Riepenhoff Milwaukee Art Board’i aasta kunstnikuks, ta on Friends of the Blue Dress Park’i juhatuses, asutas Milwaukee esimese õllekapitali kunstnike algatatud organisatsioonide jaoks, juhib Milwaukees The Open programmiplatvormis toiduga seotud üritustesarja The Oven ja on Riverwest raadio juhatuses.

 

Zane Onckule

 

Zane Onckule sündis 1982. aastal Lätis. Ta on õppinud kunstiajalugu Läti Kunstiakadeemias ja kommunikatsiooniteadust Läti Ülikoolis ning tal on Läti Panganduse Kolledži bakalaureusekraad. 2010–2017 oli ta kuraator ja programmijuht kim? Kaasaegse Kunsti Keskuses Riias, kus organiseeris, kureeris ja kaaskureeris näituseid ning publikuprogramme, toimetas trükiseid ja teisi materjale koostöös paljude kunstnike, kuraatorite ja teoreetikutega. Ta oli 55. Veneetsia biennaali (2013) Läti paviljoni kaaskomissar. Valik kuraatoriprojekte: Rodrigo Hernandez ‘The Shakiest Things’ (kim?, Riia, 2017); Ieva Epnere ‘Sea of Living Memories’ (Art in General, New York, 2016); La Fragole del Baltico, grupinäitus (koos kuraator Simone Menegoi’ga), CareOf, Milano (2015); Ulla von Brandenburg ‘Sink Down Mountain, Raise Up Walley!’ (kim?, Riia, 2015), jt. Hetkel on ta Bardi Kolledži (CCS Bard) kuraatoriõppe keskuse 2019. aasta üks lõpetajatest.

 

Karin Laansoo

 

Karin Laansoo on kuraator ning Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse (EKKAK) ja Outset Eesti direktor. Peale magistrikraadi kaitsmist Eesti Kunstiakadeemia Kunstiteaduse Instituudis töötas ta galerii juhatajana Tallinnas ja New Yorgis. 2008-2013 aastani oli Karin PoinB nimelise rahvusvahelise kunstnike residentuuri direktor New Yorgis. Ta on korraldanud arvukalt näitusi ja projekte nii Ameerika Ühendriikides kui Euroopas. 2013. aastal tunnustas Eesti Välisministeerium Karin Laansood Eesti kaasaegse kultuuri tutvustamise eest New Yorgis ning koos kolleeg Kadri Laasiga võttis vastu 2017. aasta Eesti Kultuurkapitali kujutava ja rakenduskunsti sihtkapitali aastapreemia.