Tallinna Teisipäev 27. septembril

 

Alanud kunstihooaja esimene Tallinna Teisipäev toimub 27. septembril. Spetsiaalse programmi ja pikendatud avamisaegadega galeriiõhtu raames ootavad külastajaid neli galeriid – Positiivi galerii, EKA galerii, Temnikova & Kasela galerii ja Vaal galerii. Kella 17st kuni 21ni õhtul tutvustavad näitusi nii galeristid kui kunstnikud ise, kuid valmis tuleks olla ka sportlikumat laadi ettevõtmiseks. Õhtu lõppeb Eesti Kaasaaegse Kunsti Muuseumis, kus toimub Laura Kuuse raamatu esitlus.

 

Kaht fotokunstinäitust kaasav Tallinna Teisipäev juhatab sisse Eesti Fotokunstimessi, mille avamine on neljapäeval, 29. septembril.

 

17:00 Positiivi galerii (Roo 21a)

Laura Kuuse näitus “Flatland”

 

Laura Kuuse näitus “Flatland” on kutse ehituspoodi, kinnisvaraportaali ja sisekujunduskirjanduse klassikasse, niisiis kohtadesse, kuhu ilmselt paljud meist suvede jooksul kasvõi korra sattunud on. Millist tapeeti valida unistuste koju? Mida väljendavad inimesed läbi oma isikliku ruumi kujundamise? Kust ammutavad kaasaegsed kunstnikud inspiratsiooni ja leiavad tööde teostamiseks materjali? Seda näitust on aidanud valmistada retked maitse-, müügi- ja ehitusmaailma.

 Tallinna Teisipäeval tutvustab näitust kunstnik ise.

 

18:00 EKA galerii (Vabaduse väljak 6, sissepääs hoovist)

Mari Armei, Fidelia Regina Randmäe, Alissa Nirgi ja Anu Tehveri ühisnäitus

“–“.

 

2016. aastal EKA fotograafia bakalaureusekraadiga lõpetanud kunstnike näitus nende uuema loominguga, mis oli kevadel väljas Haapsalu Linnagaleriis, on nüüd jõudnud teisenenud kujul Tallinnasse. Tallinna Teisipäeval on kohal omanäolise käekirja ja fototunnetusega kunstnikud, kes tutvustavad näituseteoseid.

 

19:00 Temnikova & Kasela galerii (Lastekodu 1)

Mikko Hintzi isikunäitus ”on entre ok, on sort ok”
Isikunäitusel Temnikova & Kasela galeriis esitleb Mikko Hintz uusi töid, milles keskendub taju(mise) haprale olemusele. Näitus “on entre ok, on sort ok” tugineb vormide lagundamisele ja maalikunsti objektipõhisele, ainelisele loomusele. Hintzi tööde enesepeegelduslikkus viitab pikaaegsele eri vormide, ideede ja kujutiste uurimisele, mida on mõjutanud minimalism ja konstruktivism, samuti purje- ja relvamotiivid, Jaapani keraamika ja sisekujundus. Mikko Hintz (1974) on Saksamaal sündinud Soome kunstnik, ta elab ja töötab Helsingis. Tallinna Teisipäeva raames toimub näitusesaalis joogatund, tunni viib läbi Kathleen Iren Kanervikko Joogaruumist.

 

20:00 Vaal galerii (Tartu mnt 80d)

Maria Ader „Love And Life Interested Me So“  

Maria Aderi teostes saab hävingust loominguline akt, kus plahvatuses vabaneb potentsiaal uue tegelikkuse sünniks. Näitus loob keskkonna, mis asub füüsilise reaalsuse ja kujutlusvõime piiril, kus muutub tajutavaks ruumi neljas mõõde – aeg. Valgusinstallatsioon pakub vaatajale võimaluse astuda igavese päikesetõusu sisse – hetkesse, kus kaader on peatunud ning õnnelik lõpp ootab käesirutuse kaugusel. Maria Ader (1984) on õppinud Tartu Ülikooli maaliosakonnas ning täiendanud end Ida-Londoni Ülikoolis. Tallinna Teisipäeva raames toimub näitusel muusikaline etteaste.

 

21:00 Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum (Põhja pst 35)

Laura Kuuse raamatu “Side Effects/Kõrvalnähud” esitlus

 

Tallinna Teisipäeva lõpetab raamatuesitlus EKKMis koos meeleoluka muusikaga . “Side Effects / Kõrvalnähud on raamat, mis räägib kõigest sellest, mis kõrvaline, kuid oluline. See kümnete kunstnike kaasabil sündinud raamat sisaldab intervjuusid kunstnikega, varem avaldamata dokumentatsiooni, töömaterjale, analüüse ning üht originaalkunstiteost igas raamatu 500 eksemplarist.