TAW Tallinna Teisipäev 12. juunil

Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus korraldab kunstinädala Tallinn Art Week raames 12. juunil spetsiaalse programmi ja pikendatud avamisaegadega galeriiõhtu Tallinna Teisipäev. Programmi on kaasatud Tallinna Kunstihoone, EKA galerii, Haus galerii, ArtDepoo, Voronja korternäitus, Temnikova & Kasela galerii ja Vaal galerii. Enamikes näitusepaikades on kohal nii kunstnikud kui ka galeristid, et tutvustada kõigile huvilistele näitusel olevaid teoseid.

 

Galeriide vahel liikumiseks toimub ühine rattatuur, mis algab esimesest peatuspaigast, Tallinna Kunstihoonest. Rattatuuriga on võimalik soovi korral liituda jooksvalt mõnes järgmises peatuspaigas.

 

Galeriiõhtu programm:

 

16:00 Tallinna Kunstihoone (Vabaduse väljak 8)

Eesti Kunstnike Liidu aastanäitus “Juubelikevad 2018” / publikupreemia üleandmine

 

Eesti Kunstnike Liidu 18. aastanäitus toob Tallinna Kunstihoonesse, Kunstihoone galeriisse ja Tallinna Linnagaleriisse hulga erinevaid põlvkondi ja loominguplatvorme. Näitus on kunstnikukeskne ja koosneb paljudest autonoomsetest tervikutest, kus igal esinejal on selgelt eristuv, tema nime kandev väljapanekupind. „Juubelikevad 2018“ on ka müüginäitus, mille kunstimessile sarnane formaat kannab eesmärki elavdada publiku kaasatust, ärgitada hinnangu- ja valikujulgust ning populariseerida kunsti omandamist.

Tallinna Teisipäeval toimub Eesti kunstikogujate poolt juubeliaasta puhul välja pandud 5000 euro suuruse publikupreemia üleandmine.

 

17:00 EKA galerii (Vabaduse väljak 6/8)

EKA graafilise disaini osakonna lõputööde näitus “GD18 SHOW”

 

Graafilise disaini lõputööde näitusel “GD18 SHOW” EKA Galeriis on eksponeeritud 16 lõpetaja projektid. Väljapanekusse kuuluvad trükised, plakatid, muud trükitud materjalid, uued kirjatüübid, video- ja lauamängud, interaktiivsed lood kui ka heliprojektid ning tööd, mille tellijaks on olnud Eesti Kunstiakadeemia ise. Lõpetajaid ja nende disainiprojekte ühendab töö stuudioruumis Estonia pst 7 hoones, kus nad on koos õppinud viimased kolm aastat. Tudengid taasesitavad näituseruumis stuudioruumi, tuues kaasa modifitseeritud kujul ruumi mööbli, millel esitletakse lõputöid.

Tallinna Teisipäeval tutvustavad näitust graafilise disaini tudengid Vello Lutter ja Allan Aug

 

17:30 Haus galerii (Uus 17)

Rahvusvaheline grupinäitus “EMPIRE II”

 

Haus galeriis on väljas fotoinstallatsioon “EMPIRE II”, mille aluseks olnud lühifilmiprojekti esitleti esmakordselt möödunud aastal Veneetsia biennaalil Suurbritannia satelliitprogrammi raames. Installatsiooni tarbeks on iga osalev kunstnik loonud ühe imaginaarse stopp-kaadri filmist, mida ei eksisteeri. Must-valget fotoseeriat esitletakse ridadena, nagu analoogfoto negatiive, kaader kaadri kõrval, misläbi laiendatakse materiaalselt ja kontseptuaalselt filmirulli ideed. Projekti taga olev grupp koosneb ligi sajast kunstnikust: skulptorid, maalijad, õpetajad, filosoofid, fotograafid, performance-kunstnikud, filmirežissöörid, arhitektid ja disainerid.

Tallinna Teisipäeval on Haus galeriis võimalik kohtuda kunstnikega ning osaleda näituse eelavamisel.

 

18:15 ArtDepoo (Jahu 12)

Jaanika Peerna näitus “Liustike eleegia”

 

New Yorgis elav Eestis üles kasvanud kunstnik Jaanika Peerna toob Eestisse uue versiooni oma eri maailma paigus kahe aasta jooksul arendatud “Liustike eleegia” projektist, mis koosneb sajast õhukesest plastik-paberist joonistamise ja lõikamise abil tehtud elemendist koosnevast installatsioonist ning koostöös publikuga sündivast performance’ist, mille käigus nii sünnib kui sulab 15 meetrine joonistus. Lisaks saab näitusel näha Peerna joonistusi, mis sisaldavad endas eri tugevuse ja suunaga loodusenergiaid.

Tallinna Teisipäeval toimub ArtDepoo galeriis kohtumine kunstnikuga ja ringkäik näitusel.

 

19:00 Voronja korternäitus (A. Weizenbergi 19-4)
Voronja XX korternäitus: August Künnapu

Tallinn Art Weeki ajal võtab Voronja galerii galeristide Raul Oreškin ja Kaili Kase korraldatud korternäituste sari suuna taas pealinna. Koostöös Fahle galeriiga sätitakse end sedakorda sisse Kadriorus, A. Weizenbergi tänaval, kus saab näha maalikunstnik August Künnapu loomingut. Tänaval, mis on nime saanud Eesti skulptor August Weizenbergi järgi, on lapsena mänginud ja üleskasvanud ka August Künnapu isa – arhitekt ja maalikunstnik Vilen Künnapu.

Tallinna Teisipäeval on võimalik korternäitusel kohtuda kunstnikuga.

 

19:45 Temnikova & Kasela galerii (Lastekodu 1)

Flo Kasearu näitus “Aia auk”

Flo Kasearu isikunäitus “Aia auk” koosneb kahest videost ja eksponaatide sarjast. Videod “De(fence)” ja “Korea aed” dokumenteerivad kahte rahvusvahelist vahetusprojekti, mille kunstnik korraldas 2013. aastal asutatud omanimelises majamuuseumis. Koos videotega esitleb kunstnik leide muuseumi aiast, esitledes neid institutsioonile kohaselt pleksiklaasi taha paigutatud eksponaatidena.

Tallinna Teisipäeval tutvustab näitust kunstiteadlane Madli Ehasalu.

 

20:30 Vaal galerii (Tartu mnt 80d)

Kristel Saani näitus“I Ate Emptiness Also”

 

Vaal galeriis saab näha hetkel Kanadas elava Eesti kunstniku Kristel Saani näitust “I Ate Emptiness Also”, mis lahkab inimese osalust tänases andmeühikute keelde tõlgitud maailmas: “Kui Jumal jälgib sinu tegevust iga minut ja hoolib sinu igast mõttest ja tundest, siis Data-religioon väidab, et sinu iga sõna ja tegu on vaid osa suurest infovoost, et algoritmid jälgivad sind pidevalt ning et nad kannavad hoolt kõige eest, mida sa teed ja tunned. Dataistid usuvad, et kogemustel, mida pole jagatud, puudub väärtus ning tähendusi me enese seest ei leia.”

Tallinna Teisipäeva raames toimub Vaal galeriis vaid selleks õhtuks loodud muusikaline performance, milles masina heli ja inimeste sümbioosist võib õnnestumise korral tekkida harmoonia.

 

Tallinn Art Week on 2016. aastal alguse saanud festival, mille eesmärgiks on kaasaegse kunsti toomine inimesteni. Üritust korraldab NOAR.eu Eesti Kaasaegse Kunsti Keskkond, mis pakub ühtset platvormi Eesti ja Baltikumi kaasaegse kunsti paremikule, koondades ca 2000 teost enam kui 200 erinevalt kunstnikult.

 

Festivali koduleht

Festivali Facebooki leht

 

 

Lisainfo:
Kadi-Ell Tähiste

Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus

+37253541041