Välisuudised august 2017

Marko Mäetamm ‘Summer of War’, 2017, detail maaliseeriast. Kunstniku ja Temnikova & Kasela galerii loal

 

Marge Monko ja Marko Mäetamm Sámose saarel

 

Marge Monko ja Marko Mäetamm osalevad Katerina Gregose kureeritud grupinäitusel ‘Summer of Love’. Kreeka idaosas Sámose saarel Pythagorioni Kunstikeskuses toimuv näitus uurib poliitika ja armastuse kokkupuutepunkte kõrvutades 1967. aasta ja 2017. aasta sotsipoliitilist õhkkonda ja tõmmates nende vahel paralleele. Marko Mäetamm on näituse tarbeks loonud uue maaliseeria ‘Summer of War’, mis koosneb 2017. aasta protestide ja demonstratsioonide plakatitest, mida Mäetamm esitab 1960ndate esteetilises võtmes. Marge Monko tapeedi-installatsioon vaatleb läbi fotode ja diagrammide beebipillide mõju naiste seksuaalsele vabanemisele ja ‘vaba armastuse’ liikumisele.

 

Katerina Gregos kureerib 2018. aasta veebruaris Tallinna Kunstihoones avatavat näitust.

 

Aeg: 4. august – 15. oktoober 2017. Avamine neljapäeval, 3. augustil kell 20.00

Koht: Pythagorioni kunstikeskus, Pythagorioni sadam, Sámos, Kreeka

Koduleht: www.schwarzfoundation.com

 

 

Marko Mäetamm ‘Autoportree puuris’, 2015. Kunstniku ja Temnikova & Kasela galerii loal

 

Marko Mäetamm Riias

 

Riias asuvas kaasaegse kunsti keskuses kim? avatakse Marko Mäetamme isikunäitus ‘I’m only streaming’. Mäetamme esimesel soolonäitusel Lätis on väljas tema viimaste aastate sotsiaalseid teemasid käsitlev looming, mida kunstnik kombineerib 2015. aastal Kumu kunstimuuseumis toimunud näitusel ‘Kodus ja võõrsil. Raymond Pettibon: Ameerika unelmas elades. Marko Mäetamm: Tunne end nagu kodus’ väljas olnud koduteemaliste teostega.

 

Aeg: 25. august – 8. oktoober 2017. Avamine neljapäeval, 24. augustil

Koht: Kaasaegse kunsti keskus kim?, Sporta iela 2, Riia

Koduleht: www.liveriga.com/en/9526-marko-maetamm-solo-exhibition-i-m-only-streaming

 

 

Kris Lemsalu ‘Old friends’, 2017. Kunstniku ja Temnikova & Kasela galerii loal. Foto: Tanya Leightoni galerii

 

Kris Lemsalu Berliinis

 

Kris Lemsalu osaleb Berliinis Tanya Leightoni galeriis Sarah McCrory kureeritud näitusel ‘Steps to Aeration’. Osalevad kunstnikud on Darja Bajagić, Vittorio Brodmann, Elliot Dodd, Ida Ekblad, Rachel Harrison, Renaud Jerez, Kris Lemsalu, Djordje Ozblot, Hardeep Pandhal, Jessi Reaves, Sterling Ruby, Max Hooper Schneider. Kris Lemsalult on näitusel väljas uus installatsioon ‘Old friends’.

 

Aeg: 8. juuli – 1. september 2017

Koht: Tanya Leightoni galerii, Kurfürstenstraße 156 & 24/25, Berliin

Koduleht: www.tanyaleighton.com

 

 

Laura Põld ‘Much Later We Go For A Swim’, 2017, detail installatsioonist. Kunstniku loal. Foto: Rachel Schenberg

 

Laura Põld Treignacis

 

Treignaci projektiruumis Prantsusmaal on avatud Jussi Koitela kureeritud grupinäitus ‘Intra-Structures – Monster of the Seven Lakes’, kus osaleb Laura Põld installatsiooniga ‘Much Later We Go For A Swim’. Näitus tervikuna ja Põllu installatsioon saavad ainest Tove Janssoni hilisest loomingust: täiskasvanutele suunatud autobiograafilise tooniga lühijuttudest ja tema otsingutest maalikunstis.

 

Aeg: 22. juuli – 3. september 2017

Koht: treignac project, 2 rue Ignace Dumergue, Treignac, Prantsusmaa

Koduleht: treignacprojet1.tumblr.com

 

 

Sigrid Viir ‘Sweet smiles and golf clubs (cactus)’, 2016, detail teosest. Kunstniku ja Temnikova & Kasela galerii loal

 

Sigrid Viir Londonis

 

Londoni galeriis Narrative Projects on avatud rahvusvaheline grupinäitus ‘Wild Flowers (wildness is contextual!)’, kus osaleb Sigrid Viir. Kaheksateistkümne kunstniku osalusel toimuva näituse keskmeks on lillemotiiv. Kuraator Carlos Noronha Feio uurib, kuidas eri generatsioonide kunstnikud lähenevad lillele kui naiivsele peamiselt klassikalise esteetikaga seonduvale sümbolile ning milliseid kontekstuaalseid kihistusi sellele oma praktikas lisavad. Sigrid Viirilt on Londonis väljas teos ‘Sweet smiles and golf clubs (cactus)’ (2016).

 

Aeg: 20. juuli – 16. September 2017

Koht: Galerii Narrative Projects, 110 New Cavendish Street, London

Koduleht: narrativeprojects.com

 

 

Marge Monko ‘Forum’, 2009, kaader videost. Kunstniku loal

 

Marge Monko Münchenis

 

Marge Monko osaleb Stephanie Weberi kureeritud näitusel ‘After the Fact. Propaganda in the 21st Century’ Müncheni linnagaleriis Lenbachhaus. Kuraatori eesmärgiks on näidata propagandat nii probleemi kui võimalusena kunstis ja poliitilises diskussioonis – näitus käsitleb propagandat selle laias tähenduses 21. sajandi sotsiaalsete, poliitiliste ja tehnoloogiliste arengute taustal ning kaasab teoseid, mis tegelevad digiajastule sümptomaatiliste nähtustega. Marge Monkolt on Münchenis väljas 2009. aasta video ‘Forum’.

 

Aeg: 30. mai – 17. September 2017

Koht: Müncheni linnagalerii Lenbachhaus, Luisenstraße 33, München

Koduleht: www.lenbachhaus.de