Välisuudised juuni 2017

Marko Mäetamm, ‘Plahvatused’, 2016. Kunstniku ja Temnikova & Kasela galerii loal

 

Marko Mäetamm Pariisis

 

Odile Ouizemani galeriis Pariisis on avatud Marko Mäetamme ja Pavel Peppersteini ühisnäitus ‘Tragic Timing’ (‘Traagiline ajastus’). Kuraator Alistair Hicksi sõnul ühendab Mäetamme ja Peppersteini loomingut eelkõige kunstnike sarnane mõttemaailm. ‘Nad on justkui kaks erinevat planeeti oma atmosfääri ja gravitatsiooniväljaga, mis ometi asuvad samas galaktikas,’ põhjendab Hicks oma valikut kunstnike koos näidata. Mäetammelt on Pariisis väljas Tallinna Linnagaleriis aprillis toimunud isiknäituse ‘Ma ainult striimin’ tarbeks valminud teosed.

 

Aeg: 30. mai – 22. juuli 2017

Koht: Odile Ouizemani galerii, 12 rue des Coutures Saint-Gervais, Pariis

Koduleht: www.facebook.com/GalerieOdileOuizeman/

 

 

Kris Lemsalu, ‘Ciao Cacao’, 2016. Kunstniku ja Temnikova & Kasela galerii loal. Foto: kunstraum lakeside | Georg Kaulfersch

 

Kris Lemsalu Prahas

 

Kris Lemsalu osaleb kunstiajaloolase Zdenek Felixi kureeritud näitusel ‘Metamorfoos’ Svit galeriis Prahas. Sarja kaks esimest näitust toimusid sel kevadel Berliinis Guido W. Baudachi galeriis ja Düsseldorfis K10 Arthena Fondis. Lemsalu näitab keha, aine ja vormi transformatsiooni tagajärgi käsitleva näitusteseeria viimasel, kolmandal väljapanekul oma 2016. aasta teost ‘Ciao Cacao’. Näitusel osalevad veel kunstnikud Habima Fuchs (CZ), Thomas Helbig (DE), Renaud Jerez (FR), ja Mary-Audrey Ramirez (LU).

 

Aeg: 6. juuni – 9. juuli 2017. Avamine esmaspäeval, 5. juunil kell 18.00

Koht: SVIT galerii, Blanická 9, Praha

Koduleht: www.svitpraha.org/en/program/upcoming/metamorphosis/ci_288/202.html

 

 

 

Merike Estna Mehhikos

 

Mehhikos uurimisreisil olev Merike Estna esitleb México City´s teda esindava galerii omaniku Karen Huberi korteris kogu majapidamist hõlmavat installatsiooni ja osalusperformance’it ‘Red Herring and other stories’. Installatsioon ja seda saatev performance on kokku pandud koostöös kuraator Paula Lopez Zombranoga.

 

Ühtlasi esitleb Estna oma uut veebisaiti www.genialmythcraft.com, mille abil saab silma peal hoida nii kõigil kunstniku viimasel ajal toimunud kui ka eelolevatel projektidel.

 

Aeg: kolmapäev, 7. juuni kell 19.30 (üritusel osalemine kutsetega)

Koht: Pomona 54, depto 1, Roma norte, Mexico City

Koduleht: /karen-huber.com/

 

 

Kiwa, ‘Meelemuutus’, 2017. Kunstniku ja ;paranoia publishing group ltd. loal

 

Kiwa Helsingis

 

Kiwa avab peamiselt konstruktivistlikule ja op-kunstile keskenduvas Helsingi projektiruumis Galleria 68 näituse ‘The Spiral of Void’ (‘Meelemuutus’), mis tegeleb psühhedeelia kui kognitiivse tehnoloogiaga. Näituse raames esitatakse samanimelist raamatut, mis sisaldab Raul Meele 1960. aastatel valminud konkreetse luule remixe Kiwalt, mida saadavad Hanno Soansi tekstid. Raamatu graafiline disain on Tuuli Aulelt ja selle on kirjastanud ;paranoia publishing group ltd.

 

Aeg: 8. juuni – 2. juuli 2017. Avamine kolmapäeval, 7. juunil kell 17.00

Koht: Galleria 68, Hämeentie 68, Helsingi

Koduleht: www.facebook.com/galleria68/

www.paranoia.ee/spiral

 

 

Anna-Stina Treumund, MacGyver’i kolmnurk, 2015. Kunstniku loal

 

Anna-Stina Treumund, Tanja Muravskaja ja Eesti Fotokunstnike Ühendus Vilniuses

 

Eesti Fotokunstnike Ühendus (Foku) osaleb kunstimessil ArtVilnius Tanja Muravskaja ja varalahkunud Anna-Stina Treumundi teostega. Kuulekuse, distsipliini ja viisakuse mõistetest lähtuv kureeritud kaksikväljapanek vaatleb seaduskuuleka ja meile loomupärase käitumise omavahelisi suhteid. Treumund adresseerib oma teostes naiste eneseteadvust ja seksuaalsust feministlikust perspektiivist lähtuvalt ning Muravskaja identiteedi ja rahvusluse temaatikat.

 

Aeg: 8. – 11.juuni 2017

Koht: LITEXPO messikeskus, Laisves 5, Vilnius

Koduleht: www.artvilnius.com

Maarit Murka, ‘Meeleruum 9’, 2017. Kunstniku ja Haus galerii loal

 

Maarit Murka, Tõnis Saadoja, Mall Nukke, August Künnapu, Maria Sidljarevitš, Juss Piho ja Haus galerii Vilniuses

 

Haus galeriilt on ArtVilnius messil väljas maalikunstnike Maarit Murka, Tõnis Saadoja, Mall Nukke, August Künnapu, Maria Sidljarevitš ja Juss Piho tööd, mille keskmes on introspektsioon ja inimene teda ümbritsevas keskkonnas. Kaheksandat korda toimuval regionaalsel ArtVilnius messil osalevad ligi 60 galeriid ja kunstiinstitutsiooni peamiselt Balti riikidest. Messi korraldab Leedu kunstigaleriide assotsiatsioon Diana Stomienė eestvedamisel.

 

Aeg: 8. – 11.juuni 2017

Koht: LITEXPO messikeskus, Laisves 5, Vilnius

Koduleht: www.artvilnius.com

 

 

Juhan Soomets, ‘Kunstnike tuba’, 2016. Kunstniku ja NOAR loal

 

Kaasaegse kunsti keskkond NOAR näitab ArtVilnius messil Balti Noore Kunstniku Auhinna 2016 võitnud Juhan Soometsa interaktiivset heliinstallatsiooni ‘Kunstnike tuba’. Installatsiooni saab näha ka Tallinn Art Weeki raames 17. juunil Vabaduse väljakul toimuval näitusel. 2016. aastal NOARi ja Läti Kaasaegse Kunsti Muuseumi Fondi koostöös algatatud preemia eesmärgiks on tunnustada karjääri alguses olevad noori kunstnike Eestist, Lätist ja Leedust.

 

Lisainfo: www.BalticYoungArtistAward.eu

 

Aeg: 8. – 11.juuni 2017

Koht: LITEXPO messikeskus, Laisves 5, Vilnius

Koduleht: www.artvilnius.com

 

 

Temuri Hvingija & R_R, ‘M_M_M_M Projekt’, 2016. Kunstnike ja Okapi galerii loal

 

M_M_M_M Projekt ja Okapi galerii Vilniuses

 

Okapi Galerii esitleb ArtVilnius messil foto- ja metallikunstnike ühisprojekti ‘M_M_M_M Projekt’. Fotograaf Temuri Hvingija ning metallikunstnike Rait Siska ja Risto Tali projekti raames valminud teosed on loodud autoritehnikas, mis kasutavad ära fotograafia, metallikunsti ja heli kui väljendusvahendite võimalusi. Külalisesinejana teeb messil projekti raames etteaste performance ja helikunstnik Erik Alalooga.

 

Aeg: 8. – 11.juuni 2017

Koht: LITEXPO messikeskus, Laisves 5, Vilnius

Koduleht: www.artvilnius.com

 

 

 

Järgmised Välisuudised ilmuvad augustis. Soovime kõigile head suvepuhkust!