Välisuudised mai 2018

Ghent Art Book Fair 2018 plakatid

 

Lugemik Gentis ja Londonis

 

Juba teist aastat järjest osaleb Lugemik Belgias aset leidval rahvusvahelisel kunstiraamatute messil Ghent Art Book Fair, mis toob tänavu kokku üle 30 erineva iseseisva kirjastuse, kollektiivi ja raamatupoe. Raamatumess toimub neljandat korda, seda korraldavad projektiruum 019 ning galerii ja raamatupood Riot.

 

Lisaks Genti messile sõidab Lugemik pärast üheaastast pausi taas Londonisse osalema ühel Euroopa suurimal kunstiraamatute messil Offprint London 2018. Tate Modernis toimuval messil saab näha rohkem kui 140 kirjastust ning projektiruumi.

 

Ghent Art Book Fair:

Aeg: 5. – 6. mai 2018

Koht: 019, DOK-NOORD 5L, 9000 Gent

Koduleht: ghentartbookfair.org

 

Offprint London:

Aeg: 18. – 20. mai 2018

Koht: Tate Modern, Turbine Hall, Bankside, London SE1 9TG

Koduleht: offprint.org

 

 

Jaan Toomik ‘Kala’, 2018, kaader videost. Allikas: Allfilm

 

Jaan Toomik Oberhausenis

 

Jaan Toomiku värske videoteos ‘Kala’ (2018) on kaasatud Oberhauseni lühifilmide festivali rahvusvahelisse võistlusprogrammi. ‘Kala’ kõneleb põlvkondadevahelisest suhtest läbi isa ja poja kalalkäigu loo. Tänavu juba 64. korda toimuv Oberhauseni festival on üks maailma vanim ja tuntuim lühifilmi žanrile keskenduv platvorm.

 

Jaan Toomiku teost näidatakse seansi ‘International Competition 4’ raames.

 

Aeg: 3. – 8. mai 2018. International Competition 4 seanss laupäeval, 5. mail kell 20

Koht: Lichtburg Filmpalast, Elsässer Str. 26, Oberhausen

Koduleht: kurzfilmtage.de

 

 

Laura Kuusk ‘Social Body’, 2018. Kunstniku loal

 

Laura Kuusk ja Marge Monko Riias

 

Laura Kuusk ja Marge Monko osalevad tänavuse Riia Fotokuu põhinäitusel ‘New Chic’. Näitus keskendub fotograafia positsioonile tõejärgsel ajastul ning selle mõtestamisele kaasaegse, kriitilise, sotsiopoliitiliselt olulise ja pidevas muutumises oleva meediumina. Laura Kuuselt on Riias väljas spetsiaalselt Riia Fotokuu jaoks valminud uus teos ‘Social Body’ (2018) ja Marge Monko näitab seeriat ‘Ten Past Ten’ (2015).

 

Lisaks sellele avatakse festivali raames Läti Fotomuuseumis näitus ‘Wool and Silk. The New Erotic’, kuhu on teiste seas kaasatud Anna-Stina Treumundi looming.

 

Aeg: 9. mai – 3. juuni 2018. Avamine kolmapäeval, 9. mail kell 18

Koht: Riia Konverentsikeskus, K. Valdemāra iela 5, Riia

Koduleht: rigasfotomenesis.lv

 

 

‘Inquiry & Investigation’ plakat

 

Lolina ja Johanna Ulfsak New Yorgis ja Londonis

 

New Yorgi ühes vanimas mittetulunduslikus kunstiinstitutsioonis Artists Space saab 8. mail näha Lolina (Alina Astrova) ja Johanna Ulfsaki koostöös valminud performance’it ‘Inquiry and Investigation’. Moeshow, kontserdi ja näituse avamise elemente põimiva ülesastumise keskmes on Lolina muusika ja videoprojektsioonid ning Johanna Ulfsaki rõivaloomingut kandvad modellid.

 

Pärast New Yorki liigub performance edasi Londonisse, kus kunstnikud esitavad seda 12. mail peamiselt eksperimentaalmuusika kontserdipaigana tuntud Café Otos, kasutades taustana New Yorgi esinemise videodokumentatsiooni. Selle tulemusena tekkivast kahe linna dialoogist valmib hiljem iseseisev videoinstallatsioon.

 

Performance New Yorgis:

Aeg: 8. mai 2018 kell 20

Koht: Artists Space, 55 Walker Street, New York

Koduleht: artistsspace.org

 

Performance Londonis:
Aeg: 12. mai 2018 kell 20

Koht: Café Oto, 18–22 Ashwin street, London

Koduleht: cafeoto.co.uk

 

 

Katja Novitskova ‘Mamaroo Brain 1 / Mamaroo Brain 2’, 2018. Kunstniku ja galerii Kraupa-Tuskany Zeidler loal. Foto: Gunter Lepkowski

 

Katja Novitskova ja Anu Põder Vilniuses

 

Vilniuse Kaasaegse Kunsti Keskuses avatakse 13. Balti triennaali esimene peatükk, kus Eesti kunstnikest saab näha Katja Novitskova ja Anu Põdra teoseid. Kuraator Vincent Honoré sõnutsi täidavad triennaali suurima, Vilniuse näituse saale veel defineerimata objektid ja düstoopilised maastikud. Seekordse Balti triennaali alapealkirjaks on ‘Give Up The Ghost’ ning see on jagatud kolme peatükki: teine peatükk avatakse juuni lõpus Tallinna Kunstihoones ning kolmas septembris Riias kim? Kaasaegse Kunsti Keskuses.

 

Aeg: 11. mai – 12. august 2018. Avamine reedel, 11. mail kell 18

Koht: Vilniuse Kaasaegse Kunsti Keskus, Vokieciu 2, Vilnius

Koduleht: cac.lt

 

Mais veel avatud:

Balti kaasaegse kunsti näitus Helsingis
Edith Karlson Leipzigis
Jaan Toomik Amsterdamis
Kris Lemsalu Berliinis
Mihkel Ilus Bergenis
Kristina Õllek ja Kert Viiart Riias (kuni 13.05)