Välisuudised märts 2020

Diana Tamane teos seeriast ‘Within Arm’s Reach’, 2020. Kunstniku loal

 

Diana Tamane Gentis

 

Diana Tamane avab Gentis, S.M.A.K kaasaegse kunsti muuseumis sooloprojekti ‘Typology of Touch’. Näitus toimub muuseumi De Verenigingi näitusepinnal ühingu Friends of S.M.A.K kutsel. Näitusel on väljas valik teoseid, milles kunstnik uurib humoorikal ja ausal moel oma juuri, kasutades loomingu subjektina enda perekonda. Lisaks varasematele teostele esitleb Tamane Gentis uut seeriat ‘Within Arm’s Reach’ (alates 2019), mille aluseks on kunstniku rekkajuhist ema mööda Euroopat ringi sõites valminud joonistused. 

 

Aeg: 7. märts – 22. mai 2020. Näituse avamine reedel, 6. märtsil kell 20

Koht: S.M.A.K kaasaegse kunsti muuseum, De Vereningingi näitusepind, Jan Hoetplein 1, Gent

Koduleht: smak.be

 

 

Flo Kasearu ‘Kliendipäev’, 2019, kaader videost. Kunstniku ja Temnikova & Kasela galerii loal

 

Flo Kasearu Stockholmis ja Visbys

 

Flo Kasearu osaleb Stockholmis asuva Konsthall C rahvusvahelisel grupinäitusel ‘Performing the Fringe’. Jussi Koitela ja Inga Lāce kureeritud väljapaneku aluseks on antropoloog Anna Tsingi perikapitalismi teooria, mis uurib tarbimisühiskonna äärealadelt välja kasvavaid tulevikustsenaariume. Kasearult on Stockholmis väljas möödunud sügisel Paljassaares, Naked Islandi kompleksis toimunud kliendipäeva performance-installatsioonist valminud video ‘Kliendipäev’ (2019). ‘Performing the Fringe’ on esimene osa näitusteseeriast, mille järgmised väljapanekud avatakse Pori kunstimuuseumis ja Leedu Kaasaegse Kunsti Keskuses (CAC). 

 

Lisaks näitusele Stockholmis viib Flo Kasearu Visbys, Baltic Art Center residentuurikeskuses läbi kolm töötuba, mille eesmärgiks on Gotlandi elanike hirmude kaardistamine. 

 

Näitus Stockholmis:

 

Aeg: 13. märts – 17. mai 2020. Näituse avamine reedel, 13. märtsil kell 18

Koht: Konsthall C, Cigarrvägen 14, Farsta, Stockholm

Koduleht: konsthallc.se

 

Töötoad Visbys:

 

Aeg: 14. – 16. märts 2020

Koht: Baltic Art Center residentuurikeskus, Stora Torget 16, Visby, Gotland

Koduleht: balticartcenter.com

 

 

Marko Mäetamm ‘BLAH BLAH BLAH #1’, 2019. Kunstniku ja Temnikova & Kasela galerii loal

 

Marko Mäetamm Budapestis

 

Budapestis, FUGA Arhitektuurikeskuses avatakse Marko Mäetamme isikunäitus ‘HMM… WHAT SHOULD I WRITE?’. Näitus räägib polariseerumisest, äärmuslikkuse ülistamisest, enesekesksusest ja jäikadest hinnangutest; olukordadest, kus monoloogi asemel peaks olema dialoog; must-valgetest lahendustest analüütilise mõtlemise ning erinevuste ja mitmekesisuse eelistamise asemel. Näituse kuraatoriks on Gabriela Uhl ja Budapestis on väljas Mäetamme uued teosed. ‘HMM… WHAT SHOULD I WRITE?’ on osa Ungaris toimuvast kultuurifestivalist ‘Eesti nädal’.

 

Aeg: 19. märts – 6. aprill 2020

Koht: FUGA Budapesti Arhitektuurikeskus, Petőfi Sándor utca 5, Budapest

Koduleht: en.fuga.org.hu

 

 

Märtsis veel avatud:

Kris Lemsalu Berliinis

Kris Lemsalu Bernis

Ingel Vaikla ja EKKM Brüsselis (kuni 21.03)

Katrin Koskaru Pariisis (kuni 28.03)