Välisuudised november 2019

Hedi Jaansoo ‘Kõik on kohe mälestus ja väiksed kuldsed asjad põrandal’, 2019. Näitusevaade Draakoni galeriist. Kunstniku loal

 

Hedi Jaansoo, Tarvo Hanno Varres ja Fotokunstnike Ühendus Torinos

 

Fotokunstnike Ühendus esitleb Torinos The Others kunstimessil Hedi Jaansoo ja Tarvo Varrese loomingut. Messil astuvad esimest korda dialoogi Jaansoo teos ‘Kõik on kohe mälestus ja väiksed kuldsed asjad põrandal’ (2019) ja Varrese töö ‘Leegi vari’ (2015). Jaansoo teose pisikeste ja habraste detailide laialivalgumise oht laieneb omamoodi pingena kahest kunstiteosest koosnevale kompositsioonile. Mõlemad kunstnikud paljastavad omal viisil elamise jälgi ning meist irdunud tundeid ja mõtteid. The Others kunstimess toimub sel aastal üheksandat korda ning on tuntud noorema kaasaegse kunsti tutvustajana Torino novembrikuise kunstinädala ajal, mil leiavad aset veel Artissima ja Dama kunstimessid ning FLAT kunstiraamatute mess.

 

Aeg: 31. oktoober – 3. november 2019

Koht: Endine Alessandro Riberi sõjaväehaigla, Corso IV Novembre 80a, Torino

Koduleht: theothersfair.com

 

 

Tossud Kärt Ojavee kollektsioonist ‘58.595272,25.013607’, 2018. Kunstniku loal

 

Kärt Ojavee Riias

 

Kärt Ojavee osaleb Riias, kaasaegse kunsti keskuses kim? Zane Onckule kureeritud Tobias Kaspari näitusel ‘THE ESTATE / AUTUMN’. Tegemist on kim?-i suvise, Salacgrīvas tühjana seisnud suvilas toimunud projekti ‘THE ESTATE’ teise peatükiga. Riia väljapaneku jaoks luuakse näituseruumi teatraalne installatsioon, kus Kärt Ojaveelt on väljas fragment VI Artishoki biennaali tarbeks valminud kollektsioonist ‘58.595272,25.013607’.

 

Aeg: 1. november – 15. detsember 2019

Koht:  Kaasaegse kunsti keskus kim?, Sporta iela 2, Riia

Koduleht: kim.lv

 

 

Len Murusalu ‘Inherited Memories’, 2019, kaader filmist. Kunstniku loal. Tootja: ChronoLens

 

Len Murusalu Yorgis

 

Len Murusalu võtab osa sel aastal üheksandat korda toimuvast Bafta kvalifikatsiooniga Aesthetica Short Film Festivalist Yorgis. Murusalu esitleb Yorgis oma lühifilmi ‘Inherited Memories’ (2019), mis esilinastub festivali ametlikus kunstnikufilmide programmis. Filmi Baltikumi esilinastus leiab aset PÖFF Shorts programmis novembri teises pooles Tallinnas.

 

Aeg: 6. – 10. november 2019

Koht: Erinevad linastuskohad Yorgi linnas

Koduleht: asff.co.uk

 

 

Marko Mäetamm ‘Painting and Waiting’, 2013. Kunstniku ja Temnikova & Kasela galerii loal

 

Marko Mäetamm Moskvas

 

Marko Mäetamm osaleb Moskva Moodsa Kunsti Muuseumis (MMOMA) Viktor Misiano ja Anna Zhurba kureeritud grupinäitusel ‘Biography. A Model Kit’. Näitus on viies osa mitmeaastasest interdistsiplinaarsest uurimisprojektist ‘Human Condition’. Mäetammelt on MMOMAs väljas maalidest, animatsioonidest, seinatekstidest ja objektidest koosnev ruumiinstallatsioon ‘FAMILY STORIES’.

 

Samaaegselt MMOMA näitusega avatakse Iragui galeriis Mäetamme isikunäitus ‘SERIOUS THINGS’, kus esitletakse kunstniku uuemat graafikat ja joonistusi erinevatel ühiskondlikel ja isiklikel teemadel. Tegemist on Mäetamme teise näitusega selles galeriis pärast 2014. aasta projekti ‘LOVE, LOVE, LOVE || Family Stories and Many Other Stories’.

 

Näitus MMOMAs:

Aeg: 13. november 2019 – 2. veebruar 2020

Koht: MMOMA, Gogolevski 10, Moskva

Koduleht: mmoma.ru

 

Näitus Iragui galeriis:

Aeg: 13. november 2019 – 13. jaanuar 2020

Koht: Iragui galerii, Malaya Polyanka 7-5, Moskva

Koduleht: iragui.com

 

Novembris veel avatud:

Ivar Veermäe Groningenis
Kärt Ojavee ja Johanna Ulfsak Espoos

Merike Estna Malmös

Tanja Muravskaja Boråsis

Andres Koort, Arne Maasik, Urmo Raus ja Helen & Sandra Sirp New Yorgis (kuni 10.11)

Holger Loodus Turus (kuni 17.11)

Kris Lemsalu Veneetsias (kuni 24.11)

Timo Toots Soulis (kuni 29.11)