Välisuudised september 2017

Merike Estna. Detail Dmitri Gerasimovi fotost

 

Merike Estna Londonis

 

Londonis Kunstraumi galeriis toimub Merike Estna soolonäitus ‘fragments from the shattered toe’ koos kutsutud külalistega. Näitus, mille kuraator on Thomas Cuckle, kuulub Arts Council England toetusel Kunstraumis algatatud ühe-aastasesse näituseprogrammi ‘Radikaalsed objektid’. Estna jätkab töötamist maalikunstiga selle laiendatud väljal: näituse jooksul toimuvad Estna värvitud laval rahvusvaheliste tantsijate, muusikute ja kunstnike performance’id, taustaks Estna suuremõõdulised maalikardinad.

 

Aeg: 29. september – 25. november 2017

Koht: Kunstraum, Roscoe 21, London

Koduleht: kunstraum.org.uk

 

 

Kaido Ole ‘Vanaemal on uus mees’, 2017, detail teosest. Kunstniku ja Temnikova & Kasela galerii loal

 

Kaido Ole Moskvas

 

Moskvas avatakse Triumph galeriis Kaido Ole isikunäitus ‘Pimekohtamine’. Näitusel on väljas viisteist maali perioodist 2011–2017, nende seas mõned teosed, mida saab näha esmakordselt. Triumph galerii, mis asutati 2006. aastal, on spetsialiseerunud kaasaegse kunsti näitamisele ning teeb koostööd tähtsamate vene ja rahvusvaheliste kunstnikega.

 

Aeg: 5. – 24. september 2017

Koht: Triumph galerii, Ilyinka 3/8, hoone 5, Moskva

Koduleht: www.triumph-gallery.ru

 

 

Visible Solutions LLC ‘“Clarity” Exterior Space for Interiors’, 2010/2012. Kunstnike loal. Foto: Visible Solutions LLC

 

Visible Solutions Viinis

 

Visible Solutions OÜ osaleb Viini Kunstihoones toimuval rahvusvahelisel grupinäitusel ‘Work it, feel it!’. Anne Fauchereti ja Eva Merani kureeritud näitus on pühendatud tulevikutööle ja töö tulevikule ning vaatleb inimese positsiooni järjest automatiseeruvas töökeskkonnas. Näitus kuulub tänavu esmakordselt toimuva Viini biennaali programmi. Visible Solutions OÜ osaleb näitusel teosega ‘Siseruumi välisala “Clarity”’.

 

Aeg: 21. juuni – 10. september 2017. Teisipäeval, 5. septembril kell 18.00 toimub näitusel kuraatorituur

Koht: Kunsthalle Wien Karlsplatz, Treitlstraße 2, Viin

Koduleht: www.kunsthallewien.at

 

 

Inga Meldere ‘Bakh’, 2017, detail teosest. Kunstniku ja Temnikova & Kasela galerii loal

 

Merike Estna, Kaido Ole ja Temnikova & Kasela galerii Moskvas

 

Temnikova & Kasela galerii osaleb tänavu viiendat korda toimuval Cosmoscow kaasaegse kunsti messil Moskvas. Galerii osaleb messi Collaborations sektsioonis ning näitab Merike Estna, Kaido Ole, Olga Tšernõševa (RU) ja Inga Meldere (LV) teoseid.

 

Temnikova & Kasela galerii väljapanekuga messil saab tutvuda Artsy lehel.

 

Aeg: 8. – 10. september 2017

Koht: Gostiny Dvor, Ilinka 4, Moskva. Temnikova & Kasela galerii asub messiboksis D 1.2

Koduleht: www.cosmoscow.com

 

 

Vasakul: Anu Vahtra. ‘Illusion, distorted perspective, lack of balance, another dimension I–III’, 2014/2015, detail teosest. Kunstniku loal // Paremal: Martin Lukáč ‘Untitled’ 2017, detail teosest. Kunstniku loal

 

Anu Vahtra Prahas

 

Drdova Galeriis avatakse Anu Vahtra ja Martin Lukáči kahe peatükina ülesehitatud näitus ‘Interpreter’s Booth’, näituse kuraator on Piotr Sikora. Vahtra loob näituse jaoks uue kohaspetsiifilise installatsiooni, mis astub dialoogi nii galeriiruumi kui Lukáči teoste ning töömeetoditega. Näituse teine peatükk toimub 2018. aastal Budapestis.

 

Aeg: 9. september – 21. oktoober 2017

Koht: Drdova Gallery, Křížkovského 1288/10, Praha

Koduleht: www.drdovagallery.com

 

 

Marge Monko ‘I (Don’t) Want a Baby’, 2017, detail teosest (Tudengid Varvara Stepanova disainitud spordiriietega, 1924). Kunstniku ja Ani Molnári galerii loal

 

Marge Monko Amsterdamis

 

Marge Monko osaleb Amsterdamis näitusel ‘It Won’t Be Long Now, Comrades!’. Katia Krupennikova ja Inga Lāce’i kureeritud rahvusvaheline grupinäitus toimub kaasaegse kunsti keskuses Framer Framed ning uurib revolutsiooni emantsipatoorset potentsiaali postkommunistlikes maades. Monko näitab Amsterdamis uut teost ‘I (Don’t) Want a Baby’, mis käsitleb uue naisetüübi kujutamist ja reproduktiivõiguseid revolutsioonijärgsel Venemaal – teemasid, mis on teisenenud kujul olulised ka praegu, sada aastat hiljem.

 

Aeg: 14. september – 12. november 2017

Koht: Framer Framed, IJpromenade 2, Amsterdam

Koduleht: framerframed.nl

 

 

Flo Kasearu ‘Flo Kasearu Majamuuseumi giidituur’, 2014, kaader videost. Kunstniku ja Temnikova & Kasela galerii loal

 

Flo Kasearu Nižni Novgorodis

 

Flo Kasearu osaleb Artem Fialtovi kuraatornäitusel ‘Back Home’, mis toimub endise Intelligentide muuseumi ruumides Nižni Novgorodis Venemaal. Muuseum taasavatakse esmakordselt pärast selle sulgemist 2013. aastal ning näituse keskmes on muuseumihoone tulevikust ajendatud küsimus ajaloolise arhitektuuri positsioonist modernses linnas. Flo Kasearult on näitusel väljas kaks teost: ‘Flo Kasearu Majamuuseumi giidituur’ (2014) ja ‘Täiskasvanute mitteelustamise juhis’ (2017).

 

Aeg: 15. september – 29. oktoober 2017

Koht: Nižni Novgorodi Intelligentide muuseum, Maksim Gorki 127, Nižni Novgorod

Koduleht: intelligentsia-museum.ru

 

 

New York Art Book kunstimessi melu MoMA PS1 hoovis septembris 2016. Foto: Lugemik

 

Lugemik New Yorgis
New Yorgis toimub Indrek Sirkeli kujundatud ja kirjastuse Lugemik poolt välja antud raamatu ‘Too Good To Be Photographed’ esmaesitlus ja vestlusring. Leedu kunstniku ja kuraatori Paul Paperi koostatud raamat uurib olukordi, kus fotograafia kui meedium ühel või teisel moel ebaõnnestub. Samuti osaleb Lugemik viiendat korda kunstiraamatumessil New York Art Book Fair, kus toimub veel kahe uue Lugemiku väljaande esmaesitlus: Flo Kasearu esimene monograafia ‘Flo’s Book’ ning ingliskeelne Eesti monumentaalkunsti kaardistav ja kokkuvõttev trükis ‘Notes on Space’, mille tekstid on kirjutanud Gregor Taul ning fotode autor on Paul Kuimet. Samuti tulevad esitlusele Magdalena Moskalewiczi koostatud raamat ‘The Travellers: Voyage and Migration in New Art from Central and Eastern Europe’ ning hiljuti ilmunud Kadri Noormetsa ja Asia Baśi raamat ‘AIR WITH CONTENT 10 degree something’ ja Jaan Evarti koostatud Penjeti märkmik.

 

‘Too Good To Be Photographed’ esitlus ja vestlusring:

 

Aeg: 20. september 2017, kell 19.00

Koht: Rubber Factory, Ludlow St 29, New York

Koduleht: www.rubber-factory.info

 

Kunstiraamatumess New York Art Book Fair:

 

Aeg: 22.–24. september 2017

Koht: MoMA PS1, Long Island City, Queens

Koduleht: www.nyartbookfair.com

 

 

Anu Vahtra ‘Floor Study 3’, 2016. Kunstniku ja galerii Chimera-Project loal

 

Anu Vahtra Viinis

 

Anu Vahtrat esindav Budapesti galerii Chimera-Project osaleb viennacontemporary messil Viinis. Messi noorte galeriide sektsiooni kuuluvasse väljapanekusse on lisaks Anu Vahtrale kaasatud Ungari kunstnikud Géza Perneczky, Mark Fridvalszki, Áron Kútvölgyi-Szabó ja Géza Perneczky. Anu Vahtralt on messil väljas valik värskemaid teoseid.

 

Aeg: 21. – 24. september 2017

Koht: Marx Halle Vienna, Karl-Farkas-Gasse 19, Viin. Chimera-Project galerii asub messiboksis F13

Koduleht: www.chimera-project.com