Tallinna teisipäeval sai osaleda viiel omavahel seotud kunstisündmusel. ERR uudised
Täna peeti järjekorras teist Tallinna teisipäeva, mille käigus sai osaleda viies Tallinna galeriis toimuval omavahel ühendatud kunstisündmusel.
Tallinna teisipäeva korraldab Eesti kunsti ekspordi edendamiseks rajatud Eesti kaasaegse kunsti arenduskeskus. Selleks, et saaksime rääkida kunstiekspordist, on kõigepealt vaja toimivat kodust galeriidevõrgustikku,” vahendas “Aktuaalne kaamera”.
“Tuleb vaadata väljapoole ja ekspordiga tegeleda. See on meie eesmärk igas valdkonnas messidega, välisnäitustega või kasvõi sellega, et Tallinna teisipäeva raames toimub täna õhtul väliskuraatori loeng, kes on neli päeva Eestis ja tal on nii tihe programm eesti kunstnikega kohtumistel,” selgitas arenduskeskuse projektijuht Kadri Laas.
Kui kommertsgalerii eesmärgiks peetakse üldiselt kunstiteoste müümist ja raha teenimist, siis Eestis on need asjad natuke segasemad. Siinsed kommertsgaleriid korraldavad palju ka mittekasumlikke näitusi. Kultuuriministeeriumi kunstinõuniku Maria-Kristiina Soomre sõnul on hägusemate piiride põhjus kollektsionääride ehk tarbijaskonna vähesus, kuna 50 aastat elati teistsuguses kunstisüsteemis
“Kuna kunstikollektsionäärid on väga vähene elitaarne grupp, siis see turg väga õilmitsev ei ole, ta on ikkagi pigem nišiturg. Oluline tunnus on ka see, et Eesti galeriid ei ole seni väga välisturgudele läbi murdnud,” rääkis Soomre.
Möödunud nädalal jagas kultuuriministeerium kunstigaleriidele selleks aastaks 90 000 euro suuruses toetusi. Ainsa kommertsstruktuurina oli saajate hulgas katusorganisatsioon ehk Eesti kaasaegse kunsti arenduskeskus. Tallinna teisipäevi plaanitakse sel aastal pidada veel kolm.
Allikas: ERR uudised