Ateljeekülastus: Laura Kuusk

Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus kutsub selle aasta viimasele ateljeevisiidile. 11.detsembril kell 18:00 tutvume põneva noore fotograafi Laura Kuusega tema ateljees, kus kunstnik tutvustab oma tööprotsesse ideest teostuseni ning näitab tema jaoks olulisemaid töid.

 

Laura Kuusk on lõpetanud fotograafia eriala Eesti Kunstiakadeemias ja omab Tartu Ülikooli semiootiku ja kultuuriteadlase haridust. Ta on õppinud Annecy kõrgema kunstikooli eksperimentaalses post-diplomiõppes ja töötab hetkel Eesti Kunstiakadeemia fotograafia osakonna dotsendina.

 

Et mõista Kuuse töid on oluline teada, et tegemist on kirjutava kunstnikuga, kes on jõudnud visuaalse väljendusvormini strukturalistliku ja post-strukturalistliku filosoofia kaudu. Laura Kuusel on oma töödes uurimuslik positsioon, eeskätt jutustamissituatsioonide uurimine kunstis, läbivateks teemadeks on pilk, vaataja ja pildi omavahelised (võimu)suhted ning erinevad jutustuse loomise vahendid.

 

Laura Kuusel on toimunud soolonäitus „Võimaluste väljad“ Hobusepea galeriis (2013), Annecy kõrgemas kunstikoolis (2011), duo näitus Anna-Stina Treumundiga Tallinn Linnagaleriis (2009) ja koos Wladislav Novakiga Loopis (2009). Kuusk on osalenud grupinäitustel Kaasaegse Kunsti keskuses Grenoble´s (2014), Artishok biennaalil Riias (2014), Kunstihoones (2013), Noorus galeriis Tartus, Tartu Kunstimajas (2013), Mejani galeriis Stockholmis (2011), Moskva Kaasaegse Kunsti Keskuses (2007), Tallinna Kunstihoones (2007) ning teiste seas ka OUI Kunstikeskuses Grenoble’is (2011).

 

Kunstniku tööde saamislugusid aitab vaataja ees avada fotokunstnik Kristel Raesaar. Kohal olevaid töid on võimalik huvi korral endale soetada.

 

Laura Kuuse loominguga saab eeltutvuda siin.

 

Pikemat intervjuud kunstnikuga saab lugeda ajakirja “Diivan” novembrikuu numbrist.

 

 

Ateljeevisiitide ürituste sari on mõeldud neile, kes huvituvad kaasaegsest kunstist või sooviksid olla rohkem teadlikud kaasaja tõusvatest talentidest ning ka neile, kes kaaluvad oma kunstikogu loomist või üksikute teostega oma elu- ja tööruumide ilmestamist.

 

Laura Kuuse ateljeevisiidi fotod: