Ateljeekülastus: Paul Kuimet

Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse ateljeevisiitide sari jätkub. Neljapäeval, 23. märtsil kell 18:00 külastame fotokunstnik Paul Kuimeti ateljeed (Paavli 5, hoone 2).

 

Paul Kuimet (s. 1984) on Tallinnas elav ja töötav kunstnik, kelle looming toetub filmi- ja fotomeediumiga kaasnevale spetsiifikale. Lisaks 16 mm filmiprojektsioonile ilmestavad tema viimase aja loomingut pimendatud näitusesaalides eksponeeritud valguskastifotod, mis rõhutavad vaataja suhet nii füüsilise kui pildilise ruumiga. Kuimeti filmides ja fotodel kujutatakse arhitektuurseid vaateid ja kunstiteoseid, mis viitavad tihti modernismi pärandi uuesti tõlgendamisele.

 

Kuimet on lõpetanud 2014. aastal Eesti Kunstiakadeemia ning täiendanud end Helsingi Disaini- ja Kunstiülikoolis (TaiK). Ta on pälvinud Eesti Kultuurkapitali Kujutava- ja rakenduskunsti sihtkapitali aastapreemia (2016), Sadolini kunstipreemia (2012) ja Wiiralti stipendiumi (2011).

 

Paul Kuimeti hiljutiste ülesastumiste hulka kuuluvad isikunäitused ‘Perpendikulaarne’ (EKKM, 2016), ‘Hiline pärastlõuna’ (Tallinna Linnagalerii, 2016) ja ‘Konspekteeritud ruum’ (KUMU graafikakabinet, 2013-2014). Lisaks sellele on ta aktiivne rahvusvaheliselt: tänavu veebruaris olid Saksamaal Kasseli linnaruumis väljas tema teosed sarjast ‘Notes on Space’ ning 2016. aastal toimus Kuimeti isikunäitus Contretype kaasaegse foto keskuses Brüsselis.

 

Stuudiokülastus on hea võimalus tutvuda kunstniku tööprotsessiga ja küsida küsimusi. Palume ateljeevisiidil osalemise soovist teada anda aadressil kadi-ell@ecadc.ee hiljemalt 15. märtsiks.

 

Paul Kuimeti loominguga saab tutvuda siin.

 

Fotokuu 2017 kuraator Anthea Buys ja Paul Kuimet kunstniku stuudios