Rahvusvaheline fookus: Sofia Mariscal Herrera / Mehhiko

Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus kutsub Mexico City’s elava kuraatori Sofia Mariscal Herrera loengule neljapäeval, 12. novembril kell 16:00.

 

Loeng toimub Garage48 HUB ruumides Rävala pst 7 ning juttu tuleb Mehhiko kaasaegse kunsti väljast ning Sofia tegemistest MARSO galerii ja kuraatorite algatuse eestvedajana.

 

Sofia Mariscal Herrera on kuraatorite omaalgatusliku kollektiivi MARSO asutaja ja direktor Mexico City’s, mis alates 2012. aastast toimib samanimelise galerii ja residentuurina. Hübriidne, kommerts- ja eksperimentaalset suunda siduv galeriiplatvorm on paljude uute galeriide ühendavaks jooneks Mexico City’s. Esindades nii mehhiko kui rahvusvahelisi kunstnikke on MARSOga sarnastest galeriidest saanud aktiivsed mehhiko kaasaegse kunsti tutvustajad ning kohaliku kunstielu elavdajad. 2015. aastal tegi MARSO koostööd Mehhiko valitsusega esindades Luis Felipe Ortega teoseid 56. Veneetsia biennaali Mehhiko paviljonis. Oma projektide tutvustamise kõrval annab Sofia põneva sissevaate rikka ajalooga,  kontrastiderohkesse metropoli nagu seda on Mexico City.

 

Sofia on õppinud rahvusvahelisi suhteid El Colegio de Mexico (COLMEX) ülikoolis ning kunstiajalugu Bologna ülikoolis Itaalias.  Ta on täiendanud ennast Sotheby Kunstiinstituudis New Yorgis.

 

Sofia Mariscal Herrera külastab Eestit EKKAKi Külaliskuraatorite programmi raames. Lisaks avalikule loengule kohtub kuraator mitmete eesti kunstnike ja kunstiinstitutsioonidega Tallinnas. EKKAKi Külaliskuraatorite programmi rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

 

Vaata lisaks siit

 

Sofia loengu fotod: