Rahvusvaheline fookus: Nazli Gürlek / Istanbul

Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus kutsub Istanbuli kuraatori Nazli Gürleki loengule esmaspäeval, 1. juunil kell 17.00. Loeng toimub NO99 Teatri kohvikus  ning juttu tuleb Istanbuli kunstiväljast ja Nazli kuraatoriprojektidest. Istanbul, mis tõusis kaasaegse kunsti kontekstis rahvusvaheliselt esile Istanbuli biennaali loomisega 1987. aastal, on täna ankruks kolmele tugevale institutsioonile – SALT, Arter ja Istanbul Modern ning üle 200 galeriile.

 

Nazlı Gürlek on vabakutseline kuraator ja kriitik. Ta töötab Istanbulis Borusan Contemporary kunstikogus külaliskuraatorina ja vabakutselisena mitmete kohalike ja rahvusvaheliste institutsioonidega. Gürleki viimase aja kuraatoriprojektide hulka kuulub ‘Common Ground: Earth, Water, Air’ (Borusan Contemporary, Istanbul 2014-15); Excuse My Dust“ (CCA Ujazdowski Loss, Varssavi, 2014) ning ‘Trocadero’ (Nesrin Esirtgen Collection, Istanbul, 2014). Ta on projekti ‘Sarkis and When Attitudes Become Form’ (SALT Istanbul, 2013) autor ning Inci Evineri (Revolver & Gallery Nev, 2011) esimese mahuka monograafia toimetaja. Nazli kirjutab artikleid ajakirjadesse Frieze, Flash Art International ja The Exhibitionist. Ta on lõpetanud kuraatoriõpingud Goldsmiths Ülikoolis Londonis (MA) ja maalieriala Firenze Kunstiakadeemias (BA).

 

Nazli Gürlek külastab Eestit EKKAKi Külaliskuraatorite programmi raames. Lisaks avalikule loengule kohtub külaliskuraator mitmete eesti kunstnike ja kunstiinstitutsioonidega Tallinnas.

 

nazligurlek.com