Kunsti valdkonna arengukava kolmas kohtumine 15. ja 16. aprillil: kunstielu nähtavus, avatus ja ligipääs

Kunsti valdkonna arengukava koostamise kolmas aruteluring toimub kunstielu nähtavuse, avatuse ja ligipääsu teemadel Zoomi keskkonnas 15. aprillil kell 13.30-15.00 ja 16. aprillil kell 15.00-16.30. Mõlema vestluse ülesehitus ja teema on sama, osalejalt eeldatakse liitumist ühel ajal neist kahest.

 

Aruteluringi keskmes on kunstielu kajastamine ja selle nähtavuse suurendamine ning kajastuste läbimõeldus ning kunstiorganisatsioonide koostöö suurendamine informatsiooni paremaks kättesaadavuseks. Arutluse all on kunstikajastuse kõlapinna suurendamine ja kunstikriitika rolli senisest suurem väärtustamine. Samuti kunstinäituste parem kättesaadavus regionaalsel tasandil ning kunstiteadlikkuse suurendamine. Tegemist on avatud aruteluga, kuhu on oodatud erinevad mõtted ja ettepanekud.

 

Kohtumisele on oodatud panustama teemaga seotud eksperdid ning kõik huvilised, kes tunnevad, et teema neid puudutab ning kes sooviksid välja pakkuda oma ideid ja lahendusi. Hetkel on oma osaluse kinnitanud Lilian Hiob, Stella Mõttus, Maarin Ektermann, Andreas Trossek, Joanna Hoffmann ja Paul Aguraiuja. Kõigil, kes soovivad osaleda, palume hiljemalt esmaspäeva, 12. aprilli õhtuks kontakteeruda EKLi (elin.kard@eaa.ee), KKEKi (post@cca.ee) või EKKAKiga (info@ecadc.ee). Palume teatada ka, kumb aruteluringi aeg teile sobib.

 

Eesti Kunstnike LiiduKaasaegse Kunsti Eesti Keskuse ja Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse eestvedamisel alanud kunsti valdkonna arengukava kokkupanek on hoolimata pikaajalisest vajadusest esmakordne ja sündinud valdkonnasisese algatusena, valmides kunstiinstitutsioonide ja vabakutseliste tihedas koostöös.

 

Kava kohta saad lähemalt lugeda algatajate veebilehtedelt (www.eaa.eewww.cca.ee ja www.ecadc.ee).

 

 

VI Artishoki biennaal Balti jaama ootepaviljonis (2018). Foto: Kent Märjamaa