Kunstibussiga Maajaama uut residentuurimaja uudistama

 

Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus ja Maajaam kutsuvad bussituurile Lõuna-Eestisse. Sel aastal oma kümnendat sünnipäeva tähistav kunsti- ja tehnoloogiatalu Maajaam avab 17. juunil uue residentuurimaja ning ootab kõiki kunstihuvilisi osa saama uue maja pidustustest ja mitmekülgsest kultuuriprogrammist.

 

Maajaama eestvedajateks on kunstnikud Timo Toots ja Mari-Liis Rebane ning seal ristuvad traditsiooniline talupidamine, uued tehnoloogiad ja looduses olemise kogemus. Nüüdseks on valminud nii uus residentuurimaja, kus kunstnikele on loodud avatud stuudioruum ja eraldiseisvad majutustingimused kui ka suuremate teoste jaoks sobiv stuudio ehk “trollitöökoda”.

 

17. juuni kunstibuss alustab sõitu Tallinnast kell 10:30 ja toob kunstipubliku tagasi kell 22:30. Ürituse huvilised saavad bussile tulla Tartust kell 13:00 ja tagasi saabutakse umbes kell 20:00. Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse poolt organiseeritud kunstibussile saab pääsme soetada läbi Fienta piletimüügisüsteemi.

 

Kultuuriprogramm Maajaamas algab kell 14:00. Kavas on Maajaama ekskursioon, saab näha, kuidas köetakse suitsusauna ja milliste masinatega sünnib kunst Maajaamas. Tutvustatakse ka järgmisel suvel avatavat vabaõhunäitust “Metsikud bitid”, mis kuulub Euroopa Kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi. Performatiivse vahepalana tuleb ettekandmisele Taavi Suisalu “Mürafoonia muruniidukitel”, mida dirigeerib dirigent ja helilooja Arash Yazdani ja mida esimest korda esitati Linnafestivalil UIT. Põnevat metsikut toitu pakuvad ning tutvustavad Liis Tuulberg ehk Metsik Toit ja kunstnik Kadri Toom koos lastega. Sündmuse muusikalise meeleolu eest hoolitsevad Aivar Tõnso, Joonatan Allandi ja Mari-Liis Rebane. Avamissündmus kohapeal on huvilistele tasuta.

 

Residentuurimaja valmimist on toetanud Eesti Kultuuriministeerium. Trollitöökoja ja uue sisseseade investeeringut on toetanud Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfond Leader-meetme raames ja Valgamaa Partnerluskogu. Mõlema hoone arhitektiks on Andrus Mark.

 

Avamissündmuse partnerid ja toetajad on Pühaste Pruulikoda, Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus, Eesti Kultuurkapital, Tartu 2024 SA.