New Yorgi ISCP kunstnikuresidentuuri rahvusvahelise žürii liikmed

Anna Goetz                            Kari Conte                               Karin Laansoo

 

Anna Goetz

 

Anna Goetz on Mehhikos elav kuraator ja kriitik, kelle peamine uurimishuvi seondub valitsevatele ühiskondlikele hierarhiatele, narratiividele ja struktuuridele väljakutseid esitavate kunstistrateegiatega. Tema poolt viimati kureeritud näituseprojektide hulka kuuluvad Banu Cennetoğlu 2019. aasta isikunäitus K21 Kunstsammlung NRW-s Düsseldorfis ning Alia Faridi, Claire Fontaine’i, Gabriella Torres-Ferreri ja Georgia Sagri grupinäitus “Stage Of Maneuvers”, mis oli osaks 2019. aasta Viini galeriide festivalist curated by. Anna on Méxicos toimuva kunstimessi ZONA MACO uue FORO sektsiooni kuraator ning mitme mahuka grupinäituse, teiste seas näiteks Méxicos esitletud suurprojektide “Where do we go from here?” (2019) ja “Casa Tomada” (2018) algataja. Ta oli Susanne Gaensi kõrval 2016. aastal Fellbachis, Saksamaal toimunud 13. skulptuuritriennaali “FOOD – Ecologies of the Everyday” kaaskuraator. Perioodil 2013 – 2017 oli Anna Frankfurdi Moodsa kunsti muusemi MMK kuraator, kus ta oli seotud Ed Atkinsi, Laure Prouvosti, Florian Heckeri, Mathieu Kleyebe Abonnenci, Isa Genzkeni ja Subodh Gupta isikunäituste kureerimisega. Samuti kureeris ta mainekat MMK Talks vestlusteprogrammi “Art & Politics”, kus astusid teiste seas üles Banu Cennetoğlu, Vasif Kortun, Kader Attia, Jimmie Durham, Dirk Snauwaert ja Hans Haacke. Enne MMK-sse siirdumist töötas Anna 2013. aasta Veneetsia biennaali Saksamaa paviljoni, Kunstverein Hamburger Bahnhofi ja Frankfurter Kunstvereini abikuraatorina. Lisaks kuraatoripraktikale on ta kirjutanud kunstiväljaannetele nagu Artforum, Frieze ja Mousse, õpetanud mitmetes akadeemiates ja ülikoolides ning olnud aastatel 2015 – 2017 Frankfurdis asuva projektiruumi Roberta juht. Hetkel tegeleb Anna uue interdistsiplinaarse dialoogiplatvormi algatamisega Méxicos, mille eesmärk on uurida harjumuspäraseid sotsiaalseid konstruktsioone ja struktuure, mis kujundavad tavamõtlemist.

 

Kari Conte

 

Kari Conte on 2010. aastast töötanud New Yorgis ISCP residentuuriprogrammi ja näituste juhatajana. Kari viib läbi ISCP residentuuri-, näituste- ja publikuprogramme, tehes igal aastal koostööd enam kui 100 kunstnikuga. Viimaste kureeritud isikunäituste hulka kuuluvad Jennifer Tee, Eva Kot’átková ja Richard Ibghy & Marilou Lemmensi näituseprojektid ning grupinäitused ‘Concrete Truth: Art and the Documentary’, ‘The Animal Mirror’ ja ‘Aqueous Earth’. Muu hulgas on ta kureerinud näituseid ka Aichi triennaalile ja Performa biennaalile. Kirjutajana on ta huvitatud kunsti ja poliitika ristumiskohast ning institutsionaalsetest- ja näituseajalugudest. Temalt on ilmunud ‘Seven Work Ballets’, kunstnik Mierle Laderman Ukelese esimene monograafia (Sternberg Press, 2016), ning ta on teinud kaastööd mitmetele teistele raamatutele ja ajakirjadele. Lähiajal ilmuvate trükiste hulka kuuluvad ‘Localizing the Contemporary’ (JRP|Ringier, Šveits) ja ‘Socially Engaged Art: A New Wave of Art for Social Change’ (Film Art Inc., Jaapan). Enne ISCP-ga liitumist elas ta Londonis, kus töötas Whitechapel galeriis ja lõpetas Londoni Kuninglikus Kunstikolledžis kaasaegse kunsti kureerimise eriala magistriõppe. Lisaks eelnevale on Kari Kai kunstikeskuse 2019-2020 residentuurihooaja kuraator.

 

Karin Laansoo

 

Karin Laansoo on Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse (EKKAK) ja Outset Eesti direktor. Peale magistrikraadi kaitsmist Eesti Kunstiakadeemia Kunstiteaduse Instituudis töötas ta galerii juhatajana Tallinnas ja New Yorgis. 2008-2013 aastani oli Karin PointB nimelise rahvusvahelise kunstnike residentuuri direktor New Yorgis. Ta on kureerinud arvukalt näitusi ja projekte nii Ameerika Ühendriikides kui Euroopas ning kirjutanud raamatu “22+ Noored Eesti kunstnikud” (2005). 2013. aastal tunnustas Eesti Välisministeerium Karin Laansood Eesti kaasaegse kultuuri tutvustamise eest New Yorgis. 2018. aastal võttis Karin koos kolleeg Kadri Laasiga vastu 2017. aasta Eesti Kultuurkapitali kujutava ja rakenduskunsti sihtkapitali aastapreemia EKKAKi viljaka juhtimise ning paljude Eesti kunsti rahvusvahelistumisele kaasa aidanud projektide algatamise ja elluviimise eest.